ترشی جات چگونه منجر به چاقی و افزایش وزن می شو ند ؟

مگر ترشی هم چاق میکند ؟این اشتباهی است شایع در بین عامه مردم و فکر می کنند با خوردن ترشی می توانند لاغر شوند یا حتی چربی های خون خود را کاهش دهند ولی باید دانست که ترشی با سه مکانیسم می تواند وزن را بالا ببرد :

اول این که سرکه هم مانند هر ماده غذایی دیگر دارای کالری است و ترشیجات از ترکیب سرکه با سبزیجات و یا میوه جات درست می شوند که آنها هم دارای کالری می باشند ،و این را نیز می دانیم که هر ماده غذایی که زیادتر از نیاز بدن مصرف شود ، اضافه کالری آن در بدن به شکل چربی ذخیره شده و منجر به چاقی می شود .

دوم این که سرکه با دارا بودن خاصیت اسیدی منجر به افزایش اسید معده شده ودر نتیجه باعث تحریک دائمی معده و تمایل برای مصرف مواد غذایی برای کاهش ناراحتی در معده می شود ، پس در نهایت منجر به افزایش اشتها شده و غیر مستقیم چاق خواهد کرد .در ضمن به علت خاصیت اسیدی منجر به افت فشار خون و ضعف بدنی شده و زمینه را برای مصرف غذا و شیرینی مهیا خواهد نمود .

سوم این که ترشی ها معمولا با مقدار زیادی نمک درست می شوند و نمک کالری ندارد اما وقتی از ترازو استفاده می کنیم وزن ما بصورت یک عدد خود رانشان می دهد که شامل استخوان ها ، عضلات ، آب بدن و بالاخره چربی می باشد .

در ست است که با افزایش چربی چاق می شویم ، ولی با افزایش در آب بدن و یا توده عضلانی هم وزن ما بدون ایجاد چاقی افزایش می یابد . با ورود نمک به داخل بدن ما ، مایعات در بدن محبوس شده و دفع نمی شوند .پس وزن ما بدون چاق شدن بالا می رود .

در میان سرکه ها سرکه سیب را می توان یصورت یک قاشق در یک لیوان آب نیم ساعت قبل غذا برای کاهش اشتها استفاده کرد و در مورد سرکه بالزامیک نیز باید بدانیم که در هر 100 گرم دارای 88 کالری است و بنابراین باید بیش از همه سرکه ها مراقب کالری آن باشیم .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید


اسلایدر دواسلایدر چهاراسلایدر سهاسلایدر یک
غذاهایی که فکر می کنید سالمند (قسمت اول)
دلایل بی اشتهایی در کودکان (قسمت اول)
تغذیه و کودکان بیش فعال (قسمت اول)
دانستنی های تغذیه ای کنجد (قسمت اول)
مصرف شیرینی و افسردگی در مردان
با آهسته غذا خوردن، کاهش وزن بیشتر و نفخ کمتر (قسمت اول)