ترشی جات چگونه منجر به چاقی و افزایش وزن می شو ند ؟

مگر ترشی هم چاق میکند ؟این اشتباهی است شایع در بین عامه مردم و فکر می کنند با خوردن ترشی می توانند لاغر شوند یا حتی چربی های خون خود را کاهش دهند ولی باید دانست که ترشی با سه مکانیسم می تواند وزن را بالا ببرد :

اول این که سرکه هم مانند هر ماده غذایی دیگر دارای کالری است و ترشیجات از ترکیب سرکه با سبزیجات و یا میوه جات درست می شوند که آنها هم دارای کالری می باشند ،و این را نیز می دانیم که هر ماده غذایی که زیادتر از نیاز بدن مصرف شود ، اضافه کالری آن در بدن به شکل چربی ذخیره شده و منجر به چاقی می شود .

دوم این که سرکه با دارا بودن خاصیت اسیدی منجر به افزایش اسید معده شده ودر نتیجه باعث تحریک دائمی معده و تمایل برای مصرف مواد غذایی برای کاهش ناراحتی در معده می شود ، پس در نهایت منجر به افزایش اشتها شده و غیر مستقیم چاق خواهد کرد .در ضمن به علت خاصیت اسیدی منجر به افت فشار خون و ضعف بدنی شده و زمینه را برای مصرف غذا و شیرینی مهیا خواهد نمود .

سوم این که ترشی ها معمولا با مقدار زیادی نمک درست می شوند و نمک کالری ندارد اما وقتی از ترازو استفاده می کنیم وزن ما بصورت یک عدد خود رانشان می دهد که شامل استخوان ها ، عضلات ، آب بدن و بالاخره چربی می باشد .

در ست است که با افزایش چربی چاق می شویم ، ولی با افزایش در آب بدن و یا توده عضلانی هم وزن ما بدون ایجاد چاقی افزایش می یابد . با ورود نمک به داخل بدن ما ، مایعات در بدن محبوس شده و دفع نمی شوند .پس وزن ما بدون چاق شدن بالا می رود .

در میان سرکه ها سرکه سیب را می توان یصورت یک قاشق در یک لیوان آب نیم ساعت قبل غذا برای کاهش اشتها استفاده کرد و در مورد سرکه بالزامیک نیز باید بدانیم که در هر 100 گرم دارای 88 کالری است و بنابراین باید بیش از همه سرکه ها مراقب کالری آن باشیم .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

setareh [ 1391-11-24 ]
ba arze salam matlabe besiyar jalebi bo0d mamno0n

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن هفتادمشاوره پوست و مورژیم آنلاینکاهش وزن شصت
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)