موردی با کاهش وزن 12 کیلوگرم

مدت 30 سال است كه ورزش ميكنم و در طول اين مدت رژيمهاي مختلفي را امتحان كرده ام، رژيم هايي كه به من ميدادند و يكبار با يكي از اين رژيمهاي نادرست 8 كيلو وزن كم كرده و دچار مشكلات عديدهاي مانند از دست دادن حافظه، كم شدن قند، پژمرده شدن پوست و از دست دادن آب بدن شدم. بنابراين پس از مدتي كه رژيم را كنار گذاشتم، نه تنها وزن از دست داده به جاي خود برگشت بلكه چندين كيلو هم اضافه تر شدم.

تا اين كه وزن به 74 كيلو رسيد با قد 63/1 و البته عوارض آن زانودرد، تورم زانو و آرتروز، كمر درد، سنگيني بدن براي جابجايي و به نفس افتادن مرتب موقع پياده روي و از پله بالا رفتن بود. تا اين كه تصميم گرفتم به طور صحيح براي كاهش وزن اقدام نمايم كه التبه زياد در خودم اين آمادگي و اراده را نمیديدم. يكروز با توصيه يكي از دوستان به مطب دكتر رفتم. منشي با خوشرويي مرا پذيرفت و خدمت ايشان رسيدم و دريافتم كه 10 تا 11 كيلو اضافه وزن دارم.

نكته قابل توجه در برخورد اول با ايشان بي رودربايستي بودن ايشان و آشنا كردن با حقايق و خطرهاي اضافه وزن بود كه در جلسه توجيهي و عمومي ايشان باجمع بيماران، بسيار تأثيرگذار بود .تمام خطرهاي غذاهاي آماده، شيريني جات آماده، نوشابهها و به قول ايشان هله هولهها و اضافه خوردنها و اثرات سوء كليه مواد غذايي مضر در اين جلسه به همگان روشن شد و به نظر من تأثير اين جلسه در من بيشتر از رژيم بود. و كاهش وزن 10 تا 12 كيلويي اينجانب معجزهاي بود كه در زندگي من اتفاق افتاد. همكاران من با ديدن برنامه غذايي من از من سؤال ميكردند كه مگر ميشود با يك برنامه غذايي عادي كه همه غذاهاي روزمره را در بر دارد تو اينقدر وزن كم كني؟ و ديديم كه شد. و من اكنون با كم كردن وزن خود از 72 كيلو به 60 كيلو اعتراف ميكنم كه اين معجزه اتفاق افتاده است. به طوري كه يك جلسه در مطب ايشان خانمي از من سؤال كرد شما براي لاغريتان مراجعه كرده ايد؟ گفتم خير و ايشان گفتند آنقدر ظريف و لاغر هستيد كه من فكر كردم آمديد رژيم چاقي بگيريد. و اين احساس خوبي است كه در من به وجود آمد.

آقاي دكتر ريسمانچيان با آگاهي خوبي كه از وضعيت بيمار خود كسب ميكند و تجويزهاي بجايي كه انجام ميدهد از خراب شدن پوست، پژمرده شدن، ريزش مو، ضعيف شدن و بيحال شدن بدن جلوگيري ميكنند (همان عوارضي كه من با گرفتن رژيم غذايي ناصحيح به آن دچار شده و براي من مشكلات زيادي به وجود آورد). و نتيجه گرفتم كه رژيم فقط وفقط بايد تحت نظر پزشك باشد و شخص بي اطلاع نمیتواند به شما رژيم غذايي بدهد. در رژيم آقاي دكتر ريسمانچيان شما هرگز احساس گرسنگي و ضعف و ناراحتي عصبي ناشي از نخوردن نمیكنيد ولي به طور مطلوب و ايده آل وزن كم ميكنيد. مراقبت از پوست شما توسط صابون و كرم ضد آفتاب و دستورات ايشان براي جلوگيري از ريزش مو و خراب شدن پوست به شما كمك ميكند كه با اطمينان خاطر اين رژيم را رعايت كرده و ادامه بدهید.

كم كردن سايز و كم كردن وزن در شما احساس خوبی ايجاد ميکند که ميتوانيد لباس هايي را كه دوست داشتيد و برايتان تنگ شده بوده مجدداً بپوشيد و از تناسب اندامتان لذت ببريد و یا پوشيدن شلوار جين بسيار لذت بخش بوده و اعتماد به نفس شما را بالا ميبرد.
من به خيال خود تصور ميكردم كه چون هفتهاي يك روز ورزش ميكنم و هفتهاي سه روز هم پياده روي ميكنم حتماً بايد وزن هم كم كنم ولي به اين نتيجه رسيدم كه پياده روي و ورزش به تنهايي هيچ تأثيري در كاهش وزن ندارد، بلكه اين ورزش مداوم و زياد باعث ميشود كه من غذاي بيشتري بخورم كه با تجويز به موقع آقاي دكتر ريسمانچيان اين تعادل بين رژيم غذايي و ورزش هم براي من به وجود آمد. در كنار رعايت رژيم غذايي است كه كاهش وزن انجام ميشود و ورزش هم در حد تعادل و به جاي خودلازم است. من چون در باشگاه ورزش ميكنم و دوستاني كه هر هفته مرا ميبينند، از تناسب اندامم تعريف ميكنند.

مشوق خوبي هستم براي ترغيب و تشويق دوستانم براي مراجعه به پزشك و متناسب شدن و سبك شدن و در عين حال حفظ زيبايي و پوست و موي خود. در اين جا هم جا دارد كه از زحمات خستگي ناپذير و تشويق و ترغيب و جلوگيري از نااميد شدن من توسط آقاي دكتر قدرداني و سپاسگذاري نمايم و از صداقت ايشان، خوشرويي، و صبر و بردباري ايشان تشكر نموده و براي ايشان توفيق روزافزون را از خداي بزرگ خواهانم.


گ م 60 ساله: شماره پرونده 6260


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن شصتکاهش وزن هفتادمشاوره پوست و مورژیم آنلاین
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)