موردی با کاهش وزن 20 کیلوگرم


از تاریخ 85/5/18 ، رژیمدرمانی خود را تحت نظر دکتر ریسمانچیان آغاز نمودم، در آن زمان قد اینجانب 165 س، وزن81/6 ، دور کمر87 ، دور باسن116، دور مچ15، بود و اواخر زمان شیردهی خود را سپری مینمودم .

در اولین مرحله رژیم یعنی پس از 2 هفته حدود 4 کیلو وزن کم نمودم که این مسئله با رژیم تحت نظر دکتر و پیادهروی روزانه به طور متوسط 45 دقیقه تا یک ساعت مسیر شد. ( و وزن به 79 کیلو رسید) در 2 هفته دوم و در واقع در مرحله دوم به مقدار 2 کیلوگرم وزن کم نمودم که این روزها همچنان ادامه داشت البته در ماههای بعد و در آخر رژیم علاوه بر پیادهروی، ورزشهایی همچون آیروبیک، والیبال و تنیس روی میز و دراز و نشست بر پیادهروی افزوده گشت یعنی به طور متوسط روزانه حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم ورزش انجام میگرفت البته این میزان در بعضی روزها نوسان داشت و در حد 30 دقیقه بود. در طول این مدت رژیم غذایی دقیقاً مطابق با دستورهای پزشک صورت گرفته و البته گاهی اوقات نیز برای احتیاط مقدار غذا، مثلاً از 10قاشق غداخوری به 9 قاشق غذاخوری برنج تقلیل مییافت و وعدههای میان روز همچون مصرف قند ومیوه نیز مطابق با دستورالعمل پزشک صورت میگرفت.

عشق و علاقه به لاغر شدن منجر شد تا سختیهای در حین کار برای اینجانب آسان شود و با وجود کارمند بودن و از ساعت 8 صبح تا 5/2 بعد از ظهر سرکار بودن، غذا مطابق با آنچه دکتر میگفت تهیه میشد حتی برای همسر نیز به طور مجزا گاهاً غذا پخته میشد. در طول این مدت از مهمانی رفتن تا حد امکان پرهیز نموده و حتی اگر به مهمانی قرار بود برویم از صبح میزان کالری دریافتی خود را تنظیم مینمودم تا در مهمانی بتوانم اندکی بیشتر مصرف کنم ولی اکثراً همان قاعده حفظ میشد.

شایان ذکر است اینجانب در قبل از زمان رژیم و در طول چندین سال خود اقدام به لاغر کردن با روشهای مختلف همچون استفاده ازمعجونهای لاغری، زیره و... نمودم حتی مقدار غذایم از مقدار غذای دریافتی در دستورالعمل دکتر کمتر بود ولی به لحاظ عدم ورزش و پیادهروی هیچوقت میزان لاغری اینجانب به این مقدار نرسید و حتماً پس از مدتی بازگشت مینمود.

نکته قابل توجه دیگر توجه و علاقه به ریزه خواريها بود که با وجود غذای کم بر افزایش وزن من میافزود که البته با رژیم این مسئله به طور کلی حذف شد و خوراکیهایی همچون بستنی، میوه، پفک و... به میزان قابل توجهی و همچنین نوشابه به طورکل از مصرف روزانه بنده حذف گشت و همچنان نیز ادامه دارد.

نکته حائز اهمیت دیگر این است که بنده در طول مدت حدوداً 7 ماه، 15 کیلو وزن کم کردم که زیر نظر پزشک بود و سپس این مقدار به حدود 20 کیلو کاهش وزن نیز منجر شد و در طول یک سال که گاهاً با مشورت پزشک انجام میشد ( به صورت دو ماه یا سه ماه یکبار) که با این حساب وزن اینجانب از 81/6 به حدود 62-61 کیلو رسید که هم اکنون پس از گذشت دو سال از تاریخ (پایان رژیم درمانی) 86/518 تا 88/5/18 به میزان 4 کیلو افزایش وزن داشتهام یعنی وزن به 66 کیلو رسیدهاست.

البته این افزایش وزن با احتساب همان فرمول ثابت نگه داشتن رژیم میسر شده و لیکن نقش ورزش و پیادهروی به مدت 8-9 ماهه بسیار کمرنگ شدهاست. (سیر لاغری: 81/6 > 77/5 > 75 > 73/8 > 71/6 > 69/2 > 66 > 64 > 62 ) در این میان شاید علت اصلی انگیزه به لاغر شدن را میتوان در تمایل به پوشیدن لباسهای متنوع و دلخواه، تشویق و ترغیب و میل همسر به لاغری، حضور دراماکن ومجالس عمومی همچون استخرو مجالس جشن، ورزشگاه و حتی جامعه برشمرد که رسیدن به این اهداف در افزایش اعتماد به نفس اینجانب نقش بسزایی داشته و حتی دیگران را در رسیدن به این مسئله ترغیب نمودهام.

در پایان این نکته را یادآور میشوم که همسر بنده با تشویق و ترغیب و فراهم کردن امکانات غذا مطابق با دستور پزشک و همچنین همراه شدن در نوع تغذیه در لاغری بنده نقش وافری را ایفا نمود. در پایان از همکاری دلسوزانه و برادرانه دكتر ريسمانچيان در این راستا کمال سپاسگزاری را دارم.

ف. ح متولد 1351 شماره پرونده:5571


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
رژیم آنلاینمشاوره پوست و موکاهش وزن شصتکاهش وزن هفتاد
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)