موردی با کاهش وزن 18 کیلوگرم در دوران شیردهی

بنام خدا وند جان و خرد
من ت. ک خانم 27 ساله که در دوران بارداری و پس از آن در شیر دهی به شدت دچار اضافه وزن شدم به صورتی که کاملا تغییر کرده بودم و هر کس که از قبل مرا می شناخت با دیدن من تعجب می کرد و من از نوع برخورد اطرافیان به شدت ناراحت می شدم .

زمانی که فرزندم 2 ماهه بود به توصیه خواهرم مبنی بر مشاوره برای تغذیه با وزن حدود 80 کیلو گرم به مطب دکتر منصور ریسمانچیان مراجعه کردم .ایشان با در نظر گرفتن دوران شیردهی میزان اضافه وزن مرا برآورد نموده و برای من برنامه غذایی مخصوص دوران شیردهی تجویز کردند و آزمایشات لازم را نیز درخواست کردند تا اگر کمبودی در بدن من وجود دارد جبران گردد .

با تجویز برنامه غذایی و دارو های آهن و کلسیم و مولتی ویتامین دوران شیر دهی و در طی 5 ماه (آبان 92 تا فروردین 93) نه تنها به روند شیر دهی به فرزندم خللی وارد نشد بلکه با تغذیه صحیح و تحرکی که ایشان تاکید کرده بودند به وزن ایده آل خودم در قبل از بارد اری رسیدم واکنون حتی با رژیم نگه دارنده و تحرک از وزن ایده آل هم که 64/6 بوده به 62/8 نیز رسیده ام. در حال حاضر تحت درمان نگه دارنده هستم و کمال تشکر را از دکتر منصور ریسمانچیان دارم .

شماره پرونده 15253


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید


اسلایدر دواسلایدر چهاراسلایدر سهاسلایدر یک
دلایل بی اشتهایی در کودکان (قسمت اول)
دانستنی های تغذیه ای کنجد (قسمت اول)
تغذیه و کودکان بیش فعال (قسمت اول)
با آهسته غذا خوردن، کاهش وزن بیشتر و نفخ کمتر (قسمت اول)
مصرف شیرینی و افسردگی در مردان
غذاهایی که فکر می کنید سالمند (قسمت اول)