خواص این میوه خوشمزه تابستان را بدانید

آلبالو از جمله میوههایی است که به دلیل برخورداری از خواص بسیار مفید برای سلامتی حتی به عنوان یک راهحل درمانی برای برخی بیماریها در نظر گرفته میشود. آلبالو سرشار از آنتی اکسیدانها، ویتامینهای ضروری و مواد مغذی است که مورد نیاز برای سلامت بدن هستند. برخی از ترکیبات مفید و شفابخش این میوه عبارتند از:

آنتوسیانین
آنتوسیانین، آنتیاکسیدان قوی به حساب میآید که در رنگدانهها مشاهده میشود و آلبالو نیز از جمله میوههایی است که مملو از این رنگدانههاست. مصرف میوههایی که رنگ تیرهتری دارند به دلیل برخورداری از ترکیبهای ضدالتهابی، آنتی ویروسی و ضدسرطانی توصیه میشود.

فیبر
بررسیهای آزمایشگاهی نشان میدهد حدود ۱۰ عدد آلبالو ۱.۴ گرم از فیبر مورد نیاز بدن را تأمین میکند.
پتاسیم
آلبالو از جمله مواد خوراکی است که به دلیل برخورداری از پتاسیم برای سلامت قلب مفید است و ضربان قلب و فشارخون را تنظیم کرده و در نتیجه احتمال ابتلا به فشارخون و سکته مغزی را پایین میآورد.

آنتیاکسیدانها
این میوه حاوی انواعی از آنتیاکسیدانها همچون «لوتئین» و «بتاکاروتن» است. این ترکیبها به عنوان فاکتوری حفاظتی در برابر رادیکالهای آزاد که عامل سرطان و بیماریهای مختلف هستند، عمل میکنند.

ملاتونین
آلبالو منبع غنی از هورمون ملاتونین به حساب میآید و مصرف آن برای افرادی که احساس خستگی دارند اما نمیتوانند به خواب بروند توصیه میشود زیرا این هورمون الگوی خواب را تنظیم میکند.

ویتامینهای ضروری
یک فنجان آلبالو به دلیل برخورداری از ویتامین C، بتاکاروتن، ویتامین A ،B۶ و K در واقع یک قرص ویتامین تلقی میشود. این ویتامینها برای تشکیل کلاژن در رگهای خونی، خون، ماهیچهها و استخوانها ضروری هستند.

فیتواسترول
«فیتواسترول»ها به طور طبیعی در بافت آلبالو وجود دارند. این ترکیب با پایین آوردن میزان کلسترول بد خون به کاهش خطر ابتلا به سرطان و نیز به تقویت سیستم ایمنی کمک میکند.

کالری پایین
یک دانه میوه آلبالو تنها حاوی چهار کالری انرژی است و به همین دلیل لازم نیست به دلیل نگرانی از چاق شدن، مصرف آن را محدود کنید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مشاوره پوست و مورژیم آنلاینکاهش وزن هفتادکاهش وزن شصت
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)