ریزش مو در کاهش وزن

ریزش مو یکی از عوارض مهم ولی قابل پیشگیری در کاهش وزن

البته در برنامه کاهش وزن اصولی که همه گروه های غذایی توسط شخص مصرف می شوند و کاهش وزن بایک روند علمی و در ضمن از لحاظ سرعت ، اصولی اتفاق می افتد ، این پدیده نادر و اگر هم بوجود بیاید گذرا و موقتی است .ولی ممکن است که بیمار قبل از شروع برنامه کاهش وزن دارای کم خونی (و یا حتی بدون وجود کم خونی دچار کاهش ذخیره آهن باشد) و یا دچار اختلال کار کرد تیرویید باشد .

در بعضی افراد بویژه بانوان در اثر دستکاری هایی که روی موبصورت دکلره یا رنگ یا تغییر حالت مو مانند فر زدن و یا کشیدن محکم وبستن مو ، قبل از شروع برنامه غذایی مو آسیب دیده و ممکن است با شروع برنامه خود را نشان دهد . گاهی ریزش مو در اثر اختلالات عصبی و یا مشکلاتی که شخص در خواب (از قبل داشته) ، بوجود می آید .

به هر حال با شروع کاهش وزن باید بیمار از لحاظ اختلال در میزان خون و آهن ذخیره و عملکرد تیرویید بررسی می شود واگر مشکلی بود باید در ابتدا آنها اصلاح شوند . در فاز دوم باید نوع مو،اعم از چرب یا خشک ، دکلره ، رنگ یا فر شده مشخص شده و بر اساس آن شامپو و دارو برای این منظور تجویز می شود .

در مرحله سوم مشکلاتی که گفته شد اصلاح می شوند و به عنوان مثال روش بستن مو باید تغییر نماید ، مشکلات عصبی بیمار با مشاوره و یا اگر شدید هستند با دارو درمان می شوند، اختلالات خواب با آموزش بهداشت خواب اصلاح شده ،اختلالات تغذیه ایی در بیمار مشخص و نسبت به رفع آن اقدام می گردد . در ضمن از روش های ویتامینه مو و نیز از لیزر های کم توان نیز می توان برای پیشگیری و در مان ریزش مو استفاده نمود . به هر حال دراین افراد کاهش کالری با احتیاط و بر اساس هفته ایی نیم تا یک کیلو گرم برنامه ریزی می گردد. درکاهش وزن اصولی بیمار بدون ، و یا با حد اقل عوارض از لحاظ پوست و مو کار خود را به پایان خواهد رساند .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن هفتادرژیم آنلاینمشاوره پوست و موکاهش وزن شصت
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)