کاهش وزن و عوارض پوستی

عوارض پوستی یکی از مشکلات مهم ولی قابل پیشگیری در کاهش وزن

البته در برنامه کاهش وزن اصولی که همه گروه های غذایی توسط شخص مصرف می شوند و کاهش وزن بایک روند علمی و در ضمن از لحاظ سرعت ، اصولی اتفاق می افتد ، این پدیده نادر و اگر هم بوجود بیاید گذرا و موقتی است .

ولی ممکن است که بیمار قبل از شروع برنامه کاهش وزن دارای مشکلات پوستی نظیر خشکی ، چروک یا لک باشد و یا مراقبت های پوستی که باید انجام می داده تا به حال غفلت شده وحال با شروع برنامه این معضلات خود را بیشتر نشان خواهد داد .

به عنوان مثال بیمار ضد آفتاب استفاده نمی کرده و یا در سن بالای سی سال دور چشم نزده و یا از شوینده مناسب برای شستشوی صورت اسفاده نمی کرده است . برخی تغییرات نیز در اثر سن اجتناب ناپذیر می باشند که احتمالا مراقبت های شدید تر لازم دارند .

به هر حال با شروع کاهش وزن بیمار از لحاظ نوع پوست ، مصرف ضد آفتاب و نوع شوینده ونیز از لحاظ داخلی یعنی اختلال در میزان آهن خون ، آهن ذخیره و عملکرد تیرویید بررسی شده واگر مشکلی بود در درجه اول آنها اصلاح می شوند .از سوی دیگر بسیاری از دستکاری ها نظیر دستکاری محل جوش و یا پوشاندن آن ها با کرم های نامناسب منجر به لک در پوست خواهد شد که باید به شدت پرهیز شوند .

در نهایت بر اساس نوع پوست اصلاحاتی که لازم است بر روی پوست انجام می شود . به عنوان مثال در افراد با پوست خشک پس از تجویز شوینده مناسب ومرطوب کننده و ضد آفتاب حاوی رطوبت ، هیدرو درمی (آبرسانی عمقی به بافت های پوست) انجام می شود .

در افراد دارای قوام شل و افتادگی در پوست نیز ضمن انجام اعمال فوق ، لیفتینگ انجام می گردد و کرم های ضد چروک و لیفت کننده صورت تجویز می شود تا در خلال کاهش وزن پوست آسیب نبیند .به هر حال در کاهش وزن اصولی بیمار بدون و یا با حد اقل عوارض از لحاظ پوست و مو کار خود را به پایان خواهد رساند .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن شصتمشاوره پوست و مورژیم آنلاینکاهش وزن هفتاد
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)