با نوشابه و شکلات ، وزن و دندان و استخوان : کیش و مات

نوشابه با داشتن اسید های مختلف و قند زیاد باعث افزایش وزن از یک سو و از سوی دیگر منجر به پوسیدگی های شدید دندان و نیز پوکی استخوان می شود .قند ها وقتی بصورت محلول در مایعات باشند قابلیت جذب سریع تری پیدا کرده و در نتیجه منجر به ترشح بیشتر انسولین شده و بنابر این چاقی در ناحیه مرکزی بدن یعنی شکم را تشدید می کنند . پس چاقی شکمی اولین و مهم ترین آسیبی است که به مصرف کننده وارد می شود.

از سوی دیگر قند و اسید نوشابه ها با ایجاد پوسیدگی شدید در دندان منجر به آسیب ها ی شدید شده و در ضمن اسیدی شدن محیط خون باعث خروج کلسیم از بافت استخوانی برای جبران اسیدیته خون و در نهایت باعث پوکی استخوان می شود که اولین تظاهر آن کوتاهی قد و سپس در د های شدید و شکستگی های مکرر خواهد بود .

استفاده از شکلات نیز که از قدیم بسیار رایج بوده و اکنون نیز با پیدایش شکلات تلخ و تبلیغ بر خواص آنتی اکسیدانی آن رواج آن بیشتر نیز شده نیز با داشتن اگزالات زیاد از یک سو با کلسیم در ادرار ترکیب و سنگ کلیه داده و از سوی دیگر منجر به دفع کلسیم و پوکی استخوان شده و در نهایت پوسیدگی دندانی را نیز با چسبندگی به آن و نفوذ قند و اسید به داخل آن تشدید می کند . از لحاظ کالری نیز درست است که در شکلات تلخ قند که هر گرمش 4 کالری است کم شده ولی چربی که هر گرمش 9 کالری است کماکان وجود دارد و منجر به افزایش وزن می شود .

حال اگر زیبایی و سلامتی شخص برایش مهم نباشد باید از وی پرسید که آیا قد نیز برا ی او مهم نیست ؟ آیا رفتن به دندانپزشکی برای او لذت بخش است ؟ آیا درد های استخوانی و در نهایت شکستگی ها برای او قابل تحمل است ؟


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مشاوره پوست و مورژیم آنلاینکاهش وزن هفتادکاهش وزن شصت
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)