خواص قهوه سبز

اثرات مثبت قهوه سبز :
1. کبد و کیسه صفرا:
کلروژنیک اسید موجود در قهوه سبز یک صفراآور است که از تجمع صفرا در کیسه صفرا جلوگیری میکند و مانع از تشکیل سنگهای صفراوی میشود. از منابع اصلی این ماده شیمیایی، قهوه و بالاخص قهوه سبز است.دانههای قهوه سبز متشکل از 6-7 درصد کلروژنیک اسید هستند و قهوه رسیده مقدار کمتری از آن دارد و درحقیقت کلروژنیک اسید موجود در آن به مواد دیگری تبدیل شدهاند. مصرف روزانه قهوه سبز ریسک ابتلا به بیماریهای کیسه صفرا، سیروز کبدی و سرطان کبد را کاهش میدهد. این مسئله به خاطر اثرات آنتی اکسیدانی قهوه سبز میباشد. همچنین وجود کلروژنیک اسید در قهوه سبز از دیگر علل ضد سرطانی بودن این گیاه است.

2. ضد فشار خون :
همانگونه که گفتیم قهوه معمولی از کافئین بیشتری و قهوه سبز از کلروژنیک اسید بیشتری تشکیل شده است. کافئین اثر افزایش دهنده فشارخون دارد و با مصرف قهوه معمولی انرژی در دسترس بدن افزایش مییابد. در نتیجه فشارخون، ضربان قلب و فعالیت سیتسم قلبی عروقی شما افزایش مییابد. اما کلروژنیک اسید باعث کاهش فشار خون میشود. در نتیجه قهوه سبز به دلیل دارا بودن کلروژنیک اسید بالاتر و کافئین کمتر اثرات ضد فشار خون دارد.

3. دیابت :
کلروژنیک اسید موجود در قهوه سبز اثرات ضددیابتی بیشتری به نسبت کافئین دارد. این ماده جذب گلوکز غذا توسط رودهها را کاهش میدهد و نیز جذب گلوکز موجود در خون توسط ماهیچهها را افزایش میدهد. هر دوی این عوامل باعث کاهش گلوکز موجود در خون میشود و در نتیجه قند خون کاهش مییابد. همچنین کلروژنیک اسید با کاهش مقاومت سلولها به انسولین منجر به افزایش جوابدهی سلولها به فرمان انسولین میشود و با مهار تولید گلوکز در بدن اثرات ضددیابتی خود را اعمال میکند.

4. کاهش وزن :
باید دانست که قهوه معمولی برای لاغری مناسبتر از قهوه سبزمی باشد .علت اصلی اثرات کاهش وزن قهوه معمولی محتوای کافئین آن میباشد زیرا این کافئین است که مانع از ذخیره چربیها میشود، سطح انرژی در دسترس بدن را افزایش میدهد و نیز باعث افزایش متابولیسم و سوخت و ساز در بدن میگردد و تمام این موارد در کنار هم علت اثرات چربی سوزی قهوه معمولی میباشد. اما قهوه سبز 20 درصد از کل کافئین موجود در قهوه معمولی را دارا میباشد و در نتیجه نمیتواند به اندازه قهوه معمولی برای فرآیندهای چربی سوزی موثر باشد.
به هر حال تا 2 فنجان کوچک و رقیق در روز ، قبل از ظهر و بیشتر با انتظار اثرات آنتی اکسیدان و انتظارکمتربرای کاهش وزن مفید می باشد .کسانی که افت فشار یا ضعف دارند بسیار با احتیاط و با مواد با طبیعت گرم مانند عسل یا خرما استفاده کنند .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
رژیم آنلاینمشاوره پوست و موکاهش وزن شصتکاهش وزن هفتاد
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)