نباید ها هنگام وزن کم کردن

توصیه ما به افرادی که قصد کاهش وزن دارند این است که باید بدانند چه کارهایی را نباید انجام دهند .اگر میخواهید از یک روند کاهش وزن پایدار و سالم و یک رابطهی شاد با مواد غذایی لذت ببرید، ۱۰ کار زیر را انجام ندهید :

۱. رژیم های غذایی سخت
محدود کردن شدید کالری، سوخت و ساز بدنتان را کند کرده و بدن را مجبور میکند که ذخایر چربیاش را حفظ کند. باید سبک زندگیتان را تغییر دهید. آیا تا بحال دیدهاید فردی که رژیم سخت دارد، خوشحال باشد؟ کسانی که این گونه رژیم میگیرند، معمولا به سرعت وزنشان به همان اندازه یا شاید چند کیلو بیشتر بالا میرود. شما هرگز نباید در روز کمتر از 1100 کالری از مواد غذایی واقعی بخورید.انواع مواد غذایی کم چرب، اغلب حاوی شکر بیشتری هستند و همان طعم و مزه را هم ندارند، بنابراین بیشتر از آنها میخورید. بهتر است سهم مواد غذاییتان را از چیزهای واقعی بخورید تا احساس رضایت کنید.

۲. زدن برچسب «خوب» و «بد» به مواد غذایی
هنگامی که شروع کنید به برچسب زدن به مواد غذایی، هوس خوردن همهی آن غذاهای بد را میکنید! بعنوان بخشی از یک برنامهی کاهش وزن سالم، میتوان از همهی غذاها لذت برد، زیرا هر غذایی برای بدن یا ذهن شما فایده ای دارد، حتی بستنی. پس به اعتدال و میانه روی فکر کنید، نه حذف غذاها.

۳. صرفنظر کردن از وعده های غذا
وقتی از وعدههای غذایی صرفنظر میکنید، بدنتان را مجبور میکنید که ذخایر چربیاش را حفظ کند، سوخت و ساز بدنتان را کاهش دهد، و از عضلههایتان تغذیه کند! آیا میدانستید افرادی که بعضی از وعدههای غذایی را نمیخورند، نسبت به افرادی که مرتبا درحال خوردن هستند، تمایل به خوردن کالری بیشتری دارند؟

۴. حذف کامل یک گروه مواد غذایی
اگر فقط دنبال غذاهای کم چرب و کم کربوهیدرات باشید، نمیتوانید از مواد مغذی ضروری که بدن و مغزتان برای انجام وظایفش به آنها احتیاج دارد استفاده کنید، و فراموش نکنید که شدیدا هوس میکنید از گروه مواد غذایی که حذف کردهاید، استفاده کنید.

۵. استفاده کردن از قرصها و مکملهای رژیمی
اگر چیزی آنقدر خوب است که نمیتوانید باورش کنید، احتمالا واقعی نیست! این محصولات معمولا پر از کافئین و ادرار آور هستند و یا دفع شما را زیاد می کنند پس به جای دفع چربی آب بدن را دفع می کنند ومیتوانند روی کلیهها و قلب شما فشار زیادی وارد کنند.

۶. پاکسازی بدن
هرگونه پاکسازی (استفراغ، مسهلها، ورزش بیش از حد، و غیره) بسیار خطرناکند. کم آبی بدن، عدم تعادل مواد در بدن ، و مشکلات قند خون، تنها برخی از عواقب ناشی از روشهای پاکسازی هستند.

۷. پیروی از برنامههای سم زدایی
این برنامهها بدن شما را وادار میکنند که وزن آب را کم کند و شما نمیتوانید از مواد مغذی ضروری استفاده کنید. بنابراین کم آبی را تجربه میکنید، باعث عدم تعادل الکترولیت بدنتان خواهید شد، و مخالف سیستم سم زدایی بدنتان عمل کردهاید.

۸. تند غذا خوردن
اگر در غذا خوردن عجله کنید، نمیتوانید طعمها را حس کنید، و به معدهتان اجازه نمیدهید که احساس پری کند تا مانع پرخوری شود. آرام غذا بخورید، و واقعا طعم غذا را بچشید.

۹. عدم توجه به وعدههای غذایی
لازم نیست که هر وعدهی غذایی در بهترین ظروف چینی شما سرو شود، اما نباید در ماشین، پشت میز کار یا جلوی تلویزیون غذا بخورید. اگر هنگام غذا خوردن، چند کار را باهم انجام دهید، بیشتر احتمال دارد که پرخوری کنید.

۱۰. واقع بین نبودن
اگر برای خودتان اهداف غیر واقعی در نظر بگیرید، نمیتوانید به آنها برسید، و احساس شکست میکنید. اهداف غیر واقعی باعث میشود پرخوری کنید یا تسلیم شوید. افرادی که بطور هفتگی، اهداف کوچک و قابل دستیابی در نظر میگیرند، به ایجاد تغییرات پایدار، تمایل دارند.وقتی که نگرانی در مورد غذا و تصویر ذهنی از بدنتان را کنار بگذارید، میتوانید روی میانه روی، تعادل و تنوع تمرکز کنید که باعث میشود به کاهش وزن پایدار دست یابید و شادتر و سالمتر باشید.
منبع- محله تناسب اندام
@PersianDiet


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
رژیم آنلاینکاهش وزن شصتمشاوره پوست و موکاهش وزن هفتاد
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)