ماساژور بیشتر از ماساژ گیرنده لاغر می شود اگر


کلیاتی در مورد ماساژ :
ماساژدرمانی با پیشرفت علم پزشکی، شکل و شمایل نوینی به خود گرفته و علیرغم اینکه بسیاری از روشهای طب قدیم در طب نوین به فراموشی سپرده شد، اما ماساژدرمانی توانست با تغییر شکل دادن و به روز شدن، باقی بماند وهنوز هم منشأ بسیاری از درمانهای فیزیکی باشد.به طور کلی هر کار درمانی را باید زیر نظر پزشک انجام داد و از انجام هر کار درمانی توسط افراد ناآگاه و غیرمتخصص و به طور خودسرانه پرهیز نمود.

چگونگی تاثیر ماساژ :
ماساژ با بهبود گردش خون و جریان لنفاوی باعث میشود مواد غذایی و اکسیژن تازه به بافتهای مزبور برسد و مواد سمی از آن خارج شود. همچنین باعث ترشح اندروفینها (یا نابودکنندهای درد) و افزایش ترشح هورمون سروتونین (تعدیل کننده خلق و خو) میشود و ثابت شده است که ماساژ، هورمون استرس (کورتیزول) را آزاد مینماید و در نتیجه باعث کاهش استرس میگردد.هنگام گرفتگی عضلانی یعنی وقتی ماهیچه بیش از حد فعالیت میکند و باعث درد و اصطلاحا گرفتگی عضلانی میگردد، با افزایش جریان خون، این مواد زائد از بدن دفع میشود و باعث کاهش درد میگردد.

ماساژو لاغری :
به طور کلی لاغر شدن یا حذف بافت چربی وقتی اتفاق می افتد که با کاهش مواد غذایی خورده شده و افزایش تحرک ، باعث شویم تا بدن دچار کمبود انرژی شود و از چربی های خود به عنوان سوخت استفاده نماید و به این ترتیب چربی سوزی شروع شود . پس ماساژ باعث لاغری نمی شود و حتی اگر ماساژ گیرنده رعایت تغذیه و تحرک را ننماید به احتمال زیاد ماساژدهنده بیشتر از او لاغر خواهد شد !!!!

پس نقش ماساژ چیست ؟
شخصی که تغذیه و تحرک خود را اصولی شروع کرده ولی دچار تجمع بیش از حد یا غیر طبیعی چربی در قسمت هایی از بدن می باشد، با ماساژ در این مناطق گردش خون و لنف بیشتر و گرمای موضعی بیشتر ایجاد کرده و منجر به آزاد سازی بیشتر چربی از این مناطق می نماید .از سوی دیگر بدن نیزکه در حال سوزاندن چربی است ، برداشت چربی را از این مناطق بیشتر و منجر به کاهش سایز در مناطق ذکر شده می شود .پس نتیجه این است که ماساژباعث کاهش سایز می شود اگر و تنها اگر همراه با رعایت برنامه غذایی کم کالری و تحرک اصولی باشد .
از این مطالب برای سلامتی ، بهبود شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید و ما را به دیگران معرفی نمایید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید


اسلایدر یکاسلایدر سهاسلایدر دواسلایدر چهار
دانستنی های تغذیه ای کنجد (قسمت اول)
دلایل بی اشتهایی در کودکان (قسمت اول)
با آهسته غذا خوردن، کاهش وزن بیشتر و نفخ کمتر (قسمت اول)
مصرف شیرینی و افسردگی در مردان
غذاهایی که فکر می کنید سالمند (قسمت اول)
تغذیه و کودکان بیش فعال (قسمت اول)