ورزش و رژیم دو بال یک پرنده

ورزش و رژیم
هیچ کس تا به حال یک هواپیما یا یک پرنده را با یک بال و در حال پرواز ندیده است . ورزش و رژیم هم همیشه باید کنار هم باشند تا اوج لاغری را بدست آوریم . پس رژیم بدون ورزش و نیز ورزش تنها بدون رژیم هر دو محکوم به شکست هستند .البته هر دو باید اصولی و علمی انجام شوند و گرنه عوارض آن ها بیش از منافع خواهد بود .

بهترین ورزشها برای لاغری چه نوع ورزش هایی هستند ؟
تمام افرادی که می خواهند وزن خود را هر چه سریع تر و با روند بهتری پایین بیاورند ، باید انجام دادن ورزش های مرتب و روزانه را هم در کنار یک رژیم غذایی درست و اصولی در دستور کار خود قرار دهند . ما به چنین افرادی توصیه می کنیم بیشتر به سمت انجام دادن ورزش های هوازی و چربی سوز بروند تا کاهش وزن ایده آل تری داشته باشند .ورزش های هوازی ، آن گروه از ورزش هایی هستند که با تعریق زیاد و مصرف بالای چربی بدن همراه هستند . پیاده روی ، دویدن ، دوچرخه سواری ، شنا و حتی دوره های ایروبیکی که در باشگاه های مختلف برگزار می شوند ، جز ورزشهای هوازی هستند .اما ....

ورزش ایده آل برای کاهش وزن چیست ؟
هیچ ورزشی به اندازه پیاده روی برا ی کاهش وزن موثر نیست . در ورزش هایی که سرعت بالا می رود ، بدن بیشتر به سمت سوزاندن قند می رود .در ورزش هایی که با فعالیت عضلانی همراه است با اضافه شدن وزن عضله باعث می شود تا شخص کاهش وزن خود را روی ترازو نبیند و فقط سایز کم کند . در ورزش های سنگین و بویژه در شنا اشتها زیاد می شود .پس برای کاهش وزن تمرکز را روی پیاده روی بگذارید و در صورت نیاز به ورزش ، هفته ایی 3 بار ورزش کنید و 4 روز را پیاده روی کنید . در حین ورزش مراقب باشید که وزن عضله بالا نرود ، اشتها زیاد نشود و آسیب مفصلی نداشته باشید .ورزش سنگین ، حتی پیاده روی طولانی مدت ، منجر به افزایش حجم عضله ، اشتهای بیشتر و آسیب مفصلی خواهد شد که همه این موارد باعث مختل شدن روند کاهش وزن می شود .
از این مطالب برای سلامتی ، بهبود شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید و ما را به دیگران معرفی نمایید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن شصتکاهش وزن هفتادرژیم آنلاینمشاوره پوست و مو
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)