دکتر منصور ریسمانچیان

پزشک عمومی


سوالات پزشکی

جهت دریافت مشاوره و برنا

راه حلی برای چاقیهای موض

اگر تشنه نیستید آب خوردن اجباری نیست


باورهای قبلی مبنی بر نوشیدن دست کم 8 لیوان آب در روز با تحقیقات جدید به چالش کشیده شده اند . در مطالعات اخیر مشخص شده است که قسمتی از قشر مغز، با ایجاد مقاومت ، مانع از نوشیدن آب در مواقع غیر از نیاز بدن می شود . بر طبق این تحقیق برای نوشیدن آب فقط باید به پیام تشنگی بدن توجه کرد .به غیر از سالمندان ، که تشنگی را ممکن است کمتر احساس کنند و یا در شرایط خاص نظیر سنگ های ادراری و یا یبوست ، نیاز بدن به آب باید تعیین کننده دریافت آن باشد .یکی از عوارض مهم نوشین بیش از حد آب کم شدن سدیم و ویتامین های محلول در آب به علت رقیق شدن یا دفع بیش از حد آن است که منجر به عوارض می شود .
منابع
مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم،10 اکتبر 2016
از این مطالب برای سلامتی ، بهبود شیوه زندگی و پیشگیری از #بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید و ما را به دیگران معرفی نمایید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیمطالب و مقالات ورزشیکاهش وزن موفقآر اف و تأثیر آن بر لاغریاخبار سلامتگالری عکسآدرس مطبصفحه اصلیدریافت مشاوره و برنامه غنظرات و تجربه های مراجعه بخش تغذیهمطالب و مقالاتخلاصه جدید ترین مقالات تسوالات پزشکینظرات مراجعه كنندگان‌پیامهای کاربرانسایتهای دیگر