پنیر یک عامل طبیعی مقابله کننده با سرطان ( قسمت اول )


نتایج در یک مطالعه جدید آنان حاکی از این است که مصرف پنیر میتواند همچون یک عامل طبیعی مقابله کننده با سرطان عمل کند .پنیر به عنوان جزیی از گروه لبنیات، منبع خوبی از پروتئین، کلسیم و فسفر است. مصرف 30 گرم پنیر (معادل یک قوطی کبریت ) در حدود 8 گرم پروتئین و 200 میلی گرم کلسیم به بدن میرساند. در حالی که 150 تا 200 گرم شیر (معادل یک لیوان شیر)چنین میزان کلسیمی را به بدن میرساند.

محققین به تازگی به نتایج جالب و مفیدی در زمینه مصرف پنیر دست یافته اند و با آزمایش های مختلف پی به خاصیت ضدسرطانی انواع پنیر ها برده اند مصرف پنیر در سم زدایی از بدن و تقویت سیستم ایمنی آن نقش بسزایی دارد پنیرها انواع مختلفی دارند و هر شرکت برای بهبود و کیفیت کالای خود از مواد و تکنولوژی و گاهی به شیوه سنتی مخصوص و منحصر به خود استفاده میکند. مواد لبنی پنیر حاوی باکتری لاکتوکوکوس میباشد که معمولا درپنیرهای چدار، بری ، کامبر و . . . پیدا میشود. گروهی از کارشناسان دانشگاه میشیگان آمریکا به بررسی تاثیر پنیر در مقابله با ۳۰ نوع سرطان پرداختند.

«نیسین»، یک نگهدارنده خوراکی طبیعی است که در برخی انواع پنیرها و دیگر محصولات لبنی وجود دارد. بررسیهای انجام شده در گذشته حاکی از آن بود که میزان بالایی از نیسین میتواند به بهبود سلامت دهان کمک کند اما محققان تنها به ارزیابی این تاثیرات در میان خوراکیهای مختلفی با میزان ۰٫۲۵ تا ۳۷٫۴ میلی گرم پرداخته بودند.در مطالعه جدید متخصصان آمریکایی مقدار ۸۰۰ میلی گرم از نیسین خالص شده را در «میلک شیک» ریخته و موشهای مبتلا به سرطان گردن را با آن تغذیه کردند.

پس از گذشت ۹ هفته مشاهده شد که ماده نیسین به از بین رفتن ۷۰ تا ۸۰ درصد سلولهای سرطانی منجر شده است. همچنین متخصصان دریافتند نیسین میتواند با باکتری کشنده و مقاوم به آنتیبیوتیک به نام MRSA که موجب عفونتهای کشندهای میشود مقابله کند.یافته به دست آمده حائز اهمیت است اما اکنون نمیتوان در مورد تاثیر مشابه آن روی انسان با اطمینان اظهارنظر کرد.تاکنون باکتریهای موجود در بدن انسانها یا حیوانات به نیسین مقاومت نشان نداده و میتواند به عنوان گزینه ای درمانی مورد بررسی قرار گیرد.

آیا میدانستید پنیر روی کیفیت خواب موثر است ؟
پیش از این عنوان شده بود که مصرف پنیر پیش از خواب باعث ایجاد کابوسهای شبانه میشود. اما با تحقیقات جدید انجام گرفته مشخص شده كه مصرف پنیر پیش از خواب به ایجاد خواب آرام در افراد كمك ميكند.

ادامه دارد....
از این مطالب برای سلامتی ، بهبود شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید و ما را به دیگران معرفی نمایید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن شصتکاهش وزن هفتادرژیم آنلاینمشاوره پوست و مو
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)