بهترین ترکیب مواد غذایی برای کاهش وزن ( قسمت سوم )


قارچ و گوشت چرخ کرده
شما می توانید همبرگر بخورید و وزن کم کنید نکته کلیدی عوض کردن حداقل ۵۰٪ از گوشت با قارچ خرد شده یا چرخ شده است. قارچ ها با تنها ۱۶ کالری در یک فنجان می توانند هر وعده غذایی تهیه شده با گوشت چرخ کرده را بدون اینکه مزه آن بد شود سبکتر کنند. قارچ می تواند سطح قند خون شما را نیز ثابت نگه دارد، که این مسئله به سرکوب اشتهای زیاد کمک میکند.

روغن زیتون و گل کلم
گل کلم با تنها ۲۷ کالری در یک فنجان ، خوراکی محبوبی برای رژیم غذایی است. گل کلم شاخص گلیسمی (GI) پایینی نیز دارد، شاخص گلیسمی اندازه گیری اینکه چه مقدار از مواد غذایی قند خون شما را افزایش می دهد، می باشد. سبزیجات با شاخص گلیسمی پایین به کاهش وزن بیشتری نسبت به سایر سبزیجات، مانند نخود فرنگی و ذرت، منتهی می شوند. گل کلم خرد شده را با روغن زیتون سرخ کنید، این کار طعم و مزه خوبی به گل کلم می دهد، و چربی روغن زیتون با ایجاد احساس سیری می تواند اشتهای شما را سرکوب کند.نکته مهم : البته اگر در مصرف کلم ها زیاده روی شود منجر به اختلال در کارکرد تیرویید می شوند. پس زیاده روی نکنید و روغن زیتون هم به هر حال روغن است ودر هر گرم 9 کالری دارد پس مصرف متعادل آن توصیه می شود .

پسته و سیب
وسط روز نیاز به میان وعده دارید؟ این ترکیب پروتئین، چربی های سالم، و فیبر را برای رفع گرسنگی تامین میکند. پسته با حدود ۱۶۰ کالری در هر ۵۰ عدد از آن، یکی از آجیل هایی به شمار میرود که کمترین کالری را دارد. به علاوه، پسته معمولا همراه پوست است بنابراین سرعت شما در خوردن آن کاهش می یابد و موجب می شود به آرامی آن را بجوید. سیب به همراه پسته آن را لذیذتر می کند، و موجب می شود چهار گرم فیبر نیز دریافت کنید.
نکته مهم : نمک مغزیجات باعث احتباس آب و افزایش وزن بصورت کاذب می شوند .در ضمن خود مغزیجات کالری زیادی دارند و در مصرف آن ها باید مقدار را رعایت نمود .

از این مطالب برای سلامتی ، بهبود شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید و ما را به دیگران معرفی نمایید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مشاوره پوست و موکاهش وزن شصترژیم آنلاینکاهش وزن هفتاد
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)