داروهای لاغری افسانه یا واقعیت(قسمت اول)


داروهای لاغری زیادی برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام وجود دارد و روز به روز هم به انواع آنها و تبلیغات شان افزوده میشود. اما اصلا به عوارض جانبی این داروها توجهی نمیشود.تبلیغات وسیع و گستردگی شیوع انواع چاقیها بازار داغی را برای محصولات و داروهای عرضه شده فراهم آورده است . ولی متاسفانه باید خاطرنشان كرد كه 90 درصد محاسن و اثرات تبلیغ شده دور از حقیقت بوده و تاكنون هیچ دارو و وسیله ای پیدا نشده كه بدون رعایت شرایط كاهش وزن و پیروی از رژیمهای خاص غذایی و نیز انجام فعالیتهای بدنی منجر به كاهش سریع وزن حقیقی یعنی حذف چربی های انباشته شده در بدن شده، و در كوتاه مدت مشتاقان و علاقمندان تناسب اندام را به آرزوی خود برساند و در مقابل هیچگونه عوارض ناگوار و ناخواستهای نیز برای آنها ایجاد نكند .

اگر به فرض محال چنین تركیبات موثری در محصولات عرضه شده وجود میداشت اولا میبایست افراد چاقی كه درصد قابل توجهی را در كشورهای تولید و عرضه كننده این فرآورده ها تشكیل میدهند، درمان میكرد (رجوع شود به درصد آمار بسیار بالای افراد چاق در آمریكا و اروپا) دوم آنكه قسمت اعظم محصولات ارایه شده در بازارهای جهان سوم، حتی در اروپا و آمریكا مورد تایید FDA (سازمان غذا و دارو) نبوده و حتی تركیبات نادری نیز كه تایید گردیده اند، تحت شرایطی برای گروه خاصی آن هم برای مدت محدودی اجازه داده شده اند.

علاوه بر این در جعبه های اینگونه محصولات شرح كاملی در مورد تركیبات، اثرات جانبی ، اقدامات احتیاطی و مشورتی ارائه شده است تا مصرف كنندگان با آگاهی های لازم، كافی و بررسی محاسن و معایب استفاده از آنها، دارو و روش را انتخاب كنند.گذشته از آن چنانچه در طول مصرف این محصولات عارضهای احتمالی به وقوع بپیوندد، راه جلوگیری از ضایعات احتمالی قید شده در این راهنماها كارگشا خواهد بود.ولی متاسفانه در این آشفته بازار موجود به تنها موضوعی كه فكر نمیشود سلامتی مصرف كنندگان و جوابگویی به ضرر و زیانهای وارد شده از بعد مالی و جانی است.

حتی در بعضی از موارد دیده میشود كه به علت اشتیاق و علاقه ای كه افراد چاق به لاغر شدن سریع و آسان دارند، بدون تفكر از كپسول ها ، قرص ها ، معجونها و دم كرده های دست سازی كه به هیچ وجه تركیبات آنها مشخص نشده استفاده كرده و خود را در معرض خطرات احتمالی قرار میدهند.در برخی مواقع داروهای لاغری مورد تایید FDA نیز برای افراد مناسب نمی باشد چه رسد به داروهای تایید نشدهای كه منسوخ و ناشناخته است . چرا كه شرایط فیزیولوژیكی و روشهای زندگی افراد مختلف با یكدیگر متفاوت میباشد و از این جهت تجربیات به دست آمده یك دارو، روش و یا رژیم غذایی خاص ممكن است برای فردی مناسب و برای فردی دیگر خطرآفرین بوده و ضایعات فراوان و صدمات بسیاری را به بار آورد.
ادامه دارد....
از این مطالب برای سلامتی ، بهبود شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید و ما را به دیگران معرفی نمایید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مشاوره پوست و مورژیم آنلاینکاهش وزن هفتادکاهش وزن شصت
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)