توصیه های کاربردی برای کاهش وزن ( قسمت اول )


اضافه وزن و چاقی از مشكلهایی است كه افراد زیادی با آن دست به گریبان هستند. روشهای مختلفی هم برای كاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام وجود دارد كه البته همگی آنها اصولی و صحیح نیستند.همواره رژیم كم كالری در كنار یك برنامه ورزشی منظم، كلید رهایی از چاقی معرفی شده است اما توجه به نكته های ریزی هم میتواند از منحرف شدن در این راه جلوگیری كند.

بیشتر آب بنوشید
قبل از باز كردن بسته چیپس، یك لیوان آب بنوشید. افراد اغلب گرسنگی را با تشنگی اشتباه میگیرند بنابراین میتوانید به جای خوردن چیپس و دریافت كالری فراوان، یك لیوان آب خنک بنوشید. البته اگر نمیتوانید آب ساده بخورید، میتوانید آن را طعم دار یا یك فنجان چای میوه میل كنید.

آخر شب غذا نخورید
بعد از خوردن شام، خوردن خوراكی جلوی تلویزیون یكی از عادتهایی است كه رژیم (محدود از كالری) را میشكند. به شما پیشنهاد میكنیم در آشپزخانه تان را در ساعتهای پایانی روز ببندید یا فقط به خودتان اجازه خوردن میان وعده های كمك الری بدهید.

مقایسه وزن و خوراک ممنوع است
هرگز میزان وزن و مقدار خوراک خود را با شخص دیگر مقایشه نکنید . بدن شما و میزان سوخت وساز شما حتی با خواهر یا برادر مار و پدر قابل مقایسه نمی باشد . پس مقایسه با دیگران به هیچ عنوان کار درستی نمی باشد و فقط شما را نا امید از ادامه کاهش وزن خواهد کرد .

با فلفل آشتی کنید
افزودن انواع ادویه و فلفل باعث طعم دار شدن غذا خواهد شد و شما را راضی نگه خواهد داشت. مزه خاص غذاهای ادویه ای باعث تحریك حس چشایی میشود و از خوردن بیش از اندازه جلوگیری میكند. مثلا وقتی هوس خوردن یك آبنبات شیرین میكنید، میتوانید انواع تند آن را انتخاب كنید. به این ترتیب كالری كمتری دریافت خواهید كرد.

فقط ۱ بار در هفته خودتان را وزن كنید
كسانی كه به طور منظم خود را وزن میكنند، در كاهش وزن موفق تر هستند، اما بیشتر متخصصان پیشنهاد میكنند فقط یك بار در هفته خود را وزن كنید تا به دلیل نوسان های روزانه از ادامه دادن رژیم منصرف نشوید. هنگامی كه خودتان را وزن میكنید، یادتان باشد كه در یك زمان مشخص از روز این كار را انجام دهید، البته در روز مشخصی از هفته و با یك وزنه و با لباس مشابه.

وزنتان را آهسته پایین بیاورید
اگر وزنتان را سریع پایین بیاورید، در صورتی كه در خوردن زیاده روی كنید، به همان سرعت به حالت اول برمیگردد. به همین دلیل متخصصان توصیه میكنند هفته ای نیم تا یک كیلوگرم وزن كم كنید.

ادامه دارد .....
از این مطالب برای سلامتی ، بهبود شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید و ما را به دیگران معرفی نمایید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن شصترژیم آنلاینمشاوره پوست و موکاهش وزن هفتاد
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)