توصیه های کاربردی برای کاهش وزن ( قسمت سوم )


رژیمتان را سرشار از فیبر کنید
فیبر به هضم غذا کمک و از بروز یبوست پیشگیری می کند ، سطح کلسترول را پایین می آورد و به کاهش وزن کمک میکند اما بیشتر افراد نیمی از فیبر مورد نیازشان را دریافت میکنند. اگر خانمها روزی ۲۵ گرم و آقایان روزی ۳۸ گرم یا ۱۴ گرم به ازای هر ۱۰۰۰ کیلوکالری فیبر دریافت کنند، از فواید این ماده مغذی برخوردار خواهندشد. یادتان باشد که از منابع فیبر، جو، انواع لوبیاها، غذاهای سبوسدار و انواع میوهها و سبزیها هستند.

به اندازه کافی بخوابید
هنگامی که خود را از خواب کافی محروم کنید، بدنتان هورمون تحریک کننده اشتها (گرلین) را بیشتر ترشح میکند و ترشح هورمون لپتین (هورمونی که احساس سیری را در شما ایجاد میکند) کم میشود. خوابیدن کافی شما را سیر نگه میدارد و مانع از خوردن یک میان وعده غیرضروری خواهدشد.

بشقابتان را کوچکتر کنید
سفارش دادن غذا به اندازه بچه ها روش معقولی برای کم کردن میزان کالری دریافتی است. به این ترتیب بشقابهای غذای کوچکتری را سفارش میدهید و این کار باعث میشود غذای کمتری بخورید.البته به شرطی که در میان وعده ها با تنقلات پر کالری جبران نکنید .

از دوستان و خانواده تان کمک بگیرید
حمایت دیگران برای دستیابی به اهداف در کاهش وزن به شما کمک خواهد کرد بنابراین به اعضای خانواده یا دوستانتان در مورد اقدامهایی که میخواهید انجام دهید، بگویید. ممکن است آنها هم به شما بپیوندند، غذا خوردنشان را اصلاح کنند و به تناسب اندام برسند.

بیشتر میوه و سبزی تازه بخورید
بهترین رژیم غذایی آن است که در آن غذای زیادی باشد و باعث کاهش وزن شود. اگر میوه و سبزی بیشتری بخورید، کمتر احساس گرسنگی میکنید، موادمغذی بیشتری دریافت خواهیدکرد و فیبر زیادی به بدنتان میرسانید. به این ترتیب احساس سیری میکنید.البته میوه باید با تعداد مشخص و محدود باشد و سبزیجات نشاسته ایی مانند ذرت ، سیب زمینی ، نخود فرنگی ، باقلا و کدو حلوایی نیز با رعایت مقدار مصرف شوند .

غذاهای تان را یادداشت کنید
یک کاغذ و قلم ساده به موفقیت در کاهش وزنتان کمک خواهدکرد. مطالعه ها نشان داده است نوشتن مقدار غذاها و نوشیدنی هایی که میل کردهاید، نشان میدهد چه مقدار خوراکی مصرف کردهاید و به این ترتیب کالری کمتری دریافت خواهیدکرد. وزن افرادی که ۶ روز هفته این کار را میکنند، ۲ برابر افرادی که فقط یک یا دو روز از هفته را در روزآمد غذایی ثبت میکنند، کم میشود.

موفقیت تان را جشن بگیرید
در صورتی که ۴ کیلوگرم در ماه وزن کم کرده یا هر روز پیاده روی کرده اید، جشن بگیرید. پاداش کاهش وزن موفق شما برای آنکه به موفقیتهای بیشتری دست پیدا کنید، میتواند خرید یک CD، یک فیلم یا هر چیز دیگری باشد. البته در جشن پیتزا یا هر ماده غذایی پرکالریای را انتخاب نکنید.
از این مطالب برای سلامتی ، بهبود شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید و ما را به دیگران معرفی نمایید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مشاوره پوست و موکاهش وزن هفتادکاهش وزن شصترژیم آنلاین
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)