کنترل اشتها و کاهش وزن با مصرف نکردن این خوراکی ها ( قسمت دوم )


5. چیپس
ترکیب نمک و چربی از معدود ترکیباتی است که وقتی احساس گرسنگی میکنید نمیتوانید جلوی خودتان را بگیرید. اما چیپس زیاد سنگین نیست و میتوانید یک بسته کامل آن را بدون اینکه احساس سیری داشته باشید میل کنید و باز هم منتظر غذا باشید.

۶. پاستا
اگر به آشپزی ایتالیایی علاقه دارید و پاستا یکی از غذاهای مورد علاقه شماست باید بدانید مصرف پاستا اشتهایتان را باز میکند و قند موجود در کربوهیدرات قند خون را بالا میبرد. در نتیجه توصیه ما این است که پاستا را به تنهایی مصرف نکنید. ترکیب پاستا با مقدار کافی پروتئین و چربی سالم هم خوشمزهتر است و هم احساس سیری درستی به شما خواهد داد. درضمن بهتر است پایتا های سبوس دار را انتخاب کنید و در موقع پخت غذا را بدون دم کشیدن وته دیگ میل کنید . این موضوع در رابطه با برنج سفید نیز صدق میکند.

۷. آبمیوه ها
یکی از بزرگترین اشتباهات والدین دادن آبمیوه ها به عنوان وعده سیر کننده به فرزندانشان است. این اتفاق برای بزرگسالان نیز به همین شکل میافتد. آبمیوهها از الیاف طبیعی میوه و سبزیجات جدا میشوند و هیچ کاری برای رفع گرسنگی شما انجام نمیدهند.شما هرگز با مصرف آبمیوه ها احساس سیری نمیکنید پس جایز نیستید که کالری مورد نیازتان را از این ماده بگیرید. در این صورت شما کالری را گرفتهاید که هیچ گونه انرژی به شما نخواهد داد. استفاده از آبمیوههای طبیعی برای برخورداری از مواد عالی و معدنی بسیار مفید است اما به هیچ عنوان جایگزین غذا و برطرف کننده گرسنگی نخواهند بود .

۸. آبنبات و شکلات
محصولاتی مثل شکلاتها که حاوی قند بالا هستند اشتها را به شدت باز میکنند. انسولین ترشح شده پس از مصرف شکلات بسیار زیاد است و قند خون را بالا میبرد در نتیجه احساس گرسنگی میکنیم. اگر زمانی که گرسنه هستید به جای شکلات یک خرما بخورید علاوه بر اینکه تا حدی سیر میشوید بلکه احساس گرسنگی کاذب شما نیز کمتر خواهد شد ضمن شکلات حاوی چربی است که هر گرم آن 9 کالری دارد ولی قند خرما در هر گرم 4 کالری دارد ، بدون چربی و دارای فیبر که جذب قند را کند می کند .

۹. کچاپ
این ماده متابولیسم بدن را مختل کرده و تولید لپتین را که به احساس سیری کمک میکند، آهسته مینماید. در نتیحه هیچ پیامی به بدن ارسال نمیشود که سیر شدهاید و باید دست از خوردن بردارید. کچاپ یا هر غذای دیگری که از شربت ذرت با فروکتوز بالا تهیه میشود اشتهای شما را افزایش میدهد.روزی یک قاشق غذا خوری همراه غذا اشکال ندارد ولی مصرف بی رویه به شدت آسیب می رساند.

۱۰. نوشابه های رژیمی
با فکر اینکه این نوشابه حاوی کالری و قند نیستند، خودتان را گول نزنید. قند مصنوعی موجود در نوشابه های رژیمی میل شما به غذا و دریافت قند بیشتر را افزایش میدهند و این وضعیت را برای بدنتان سختتر میکند تا با گرسنگی کنار بیاید.از سوی دیگر اسید موجود در این نوشیدنی ها باعث افزایش اسید معده و افزایش اشتها خواهد شد .

11. ترشی جات
با افزایش اسید معده و نیز خوشمزه کردن غذا اشتها را به شدت افزایش می دهند .

از این مطالب برای سلامتی ، بهبود شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید و ما را به دیگران معرفی نمایید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مشاوره پوست و موکاهش وزن هفتادکاهش وزن شصترژیم آنلاین
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)