پودر ها و قرص های لاغری ( قسمت اول )


مدت هاست داروهای مکمل تبدیل به اولین راه حل خیلی ها برای کاهش وزن شده اند. پودرها و قرص های مختلف لاغری که اولین مکانیسم کاهش اشتهاست و کمترین ضرر آن ها بازگشت دوباره چاقی بعد از قطع مصرف می باشد .

نتیجه لاغری است یا اعتیاد ؟
مصرف پودرهای مکمل برای لاغری هزار و یک عارضه پنهان و آشکار دارد. این پودرها حاوی آمفتامین، ماده اصلیمخدرخطرناک شیشه هستند که در دراز مدت آسیب های جدی به سیستم عصبی فرد می زند.این در حالی است که در خیلی از مراکز مخصوص کاهش وزن، از کاهش چربی های موضعی به وسیله این مکمل ها وعده داده و می گویند این پودرها حاوی مقدار کافی، گلوگز، کربوهیدارت و… هستند که می توانند شما را در کوتاه ترین زمان ممکن لاغر کنند. تحت هیچ شرایطی مکمل ها، لاغری موضعی ایجاد نمی کنند.پودرهای مکمل در حوزه تخصصی پزشکی هیچ جایگاهی ندارند. لاغری با این پودرها نه توجیه علمی و نه عقلانی ندارند . قرص های چربی سوز هم اگرچه اوضاع بهتری نسبت به مکمل ها دارند اما دردی از افرادی که قصد آب کردن چربی های انباشته بدن خود دارند، دوا نمی کنند.

کاهش وزن نرمال در ماه چقدر است ؟
حداکثر ۴ کیلو در ماه برایوزن کم کردن کافی است. وزن کم کردن هم باید تحت نظارت پزشک باشد. به گفته او بین ۲ تا ۴ کیلو میزان وزنی است که فرد میتواند در یک ماه از دست دهد و بیشتر از این مقدار برای انسان آسیبهای جدی به همراه دارد.البته این متخصص تغذیه تاکید میکند که عدد فوق میتواند بسته به شرایط فیزیکی و عمومی فرد و میزان فعالیتش متفاوت باشد.

شیشه می خوریم یا پودر لاغری ؟
آمفتامین ها ترکیب اصلی پودرهای لاغری هستند. بی خوابی، کاهش اشتها، کاهش خستگی و افزایش بیش از حد تمرکز اولین ماحصل های این ترکیب خطرناکند. بسیاری از این پودرها مجوز وزارت بهداشت را ندارند و در اکثر موارد مشترکات زیادی با مخدر شیشه دارند.این پودرها شاید اشتها را کم کنند اما روی سیستم عصبی فرد تاثیرهای جدی می گذارند. آمفتامین ها سازنده اصلی مخدر خطرناک شیشه هستند. هرگونه استفاده دراز مدت از آمفتامین ها به تدریج ایجاد اعتیاد کرده و شرایط سختی را برای مصرف کننده به وجود می آورد.

بُعد دیگر و پنهان ماجرا هم مواد نگهدارنده برخی از این مکمل هاست. روی بسته بندی پودرها و نوشیدنی های پروتئینه به ندرت لیست کامل ترکیبات آن نوشته می شود. بهتر است بدانید که برخی از ترکیبات این مکمل ها بدون رعایت اصول و بدون کنترل به آن ها اضافه می شوند که سودی برای شما نخواهند داشت. یکی از این ترکیبات مواد نگهدارنده است که به این پودرها اضافه می شوند و نسبت به مصرف مداوم آن ها بارها و بارها هشدار داده شده است.
ادامه دارد.....
از این مطالب برای سلامتی ، بهبود شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید و ما را به دیگران معرفی نمایید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن شصتمشاوره پوست و مورژیم آنلاینکاهش وزن هفتاد
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)