پودر ها و قرص های لاغری ( قسمت دوم )


سیر شدن با پودر
یکی از اصلی ترین مکانیسم این پودرها، ایجاد احساس سیری کاذب در بدن است. اگر شما عادت به مصرف این پودرها داشته باشید امکان اینکه بتوانید به میزان کافی آب بدن تان را تامین کنید برایتان سخت میشود. نتایج پژوهش ها نشان می دهند که پودرهای پروتئینی میتوانند بدن را کمابیش در معرض دِ هیدراته شدن (کم آبی ) قرار دهند و این خطر متناسب با میزان مصرف و شدت ورزش کم یا زیاد میشود.استفاده از این پودرها موجب بی اشتهایی تان می شود و لذت خوردن را در شما از بین می برد. چیزی که ما در پزشکی بارها و بارها به آن تاکید کرده ایم رفاه کامل و روانی بیماران تحت هر شرایط و سنی است.

آن وقت جوان های ما برای چند کیلو لاغرتر شدن، خودشان را افسرده و بی اشتها می کنند.این پودرها مقادیر بالایی فیبردارند و به همین علت آب زیادی جذب دستگاه گوارش فرد میشود تا او احساس سیری کند، بدون آن که انرژی لازم را از غذا گرفته باشد. سیری های کاذبی که در دراز مدت فرد را خسته و عصبی می کند.

البته کارنامه قرص های چربی سوز به اندازه مکمل های پودری سیاه نیست. قرص های چربی سوز مانند ونوستات باعث می شوند جذب چربی هایی که فرد وارد بدن خود می کند تا 30 درصد کاهش پیدا کند. می توان گفت این مکانیسم تا حدودی بدون آسیب رسانی، به فرآیند لاغری فرد کمک می کند. اما آیا واقعا معضل همه افراد مصرف چربیاست؟ نشاسته و پروتین هم کالری دارند و با مصرف این قرص ها جذب آن ها کم نخواهد شد .چربی های انباشته وچاقیهای موضعی، تحت هیچ شرایطی با قرص یا مکمل ها از بین نمی روند.با هر رژیمی، یک سری تغییرات در چاقی های موضعی فرد رخ می دهد که متابولیسم شروع آن کاملا ژنتیکی است.معمولا چربی از همه نقاط بدن ما کم می شود اما در نواحی کم سر و صداتری مثل دور بازو، این کاهش کمتر به چشم می آید.

شاید وزن کم کردن برای عده ای ضروری باشد اما آیا واقعاً همه ما نیاز داریم تحت هر شرایطی در کمترین زمان به وزن ایده آل خود برسیم؟ همه پودرها حاوی آمفتامین نیستند اما آیا واقعاً برای رسیدن به وزن ایده آل استفاده از آن ها توصیه می شود؟
با اصلاح الگوی تغذیه و کمی فعالیت می توان بدون هیچ عارضه ای به وزن ایده آل رسید. افرادی که اضافه وزن دارند، با کمی کنترل می توانند هم همه چیز بخورند و هم لاغر شوند.حتی اگر پودرهایی که در بازار امروز موجودند سالم باشند، انتخاب مناسبی به شمار نمی روند. مصرف مداوم این پودرها باعث تحلیل رفتن عضلات فرد می شود و عارضه هایی مثل تهوع، ریزش مو و پوکی استخوان به همراه دارد.

باید از خود پرسید که واقعا کم کردن وزن چقدر ارزش دارد ؟
در شرایطی که می توان با نوشیدن آب زیاد، ۲۰ دقیقه پیاده روی روزانه، نوشیدن یک لیوان چای سبز و کنترل کالری هایی که به بدن وارد می شود، به راحتی یک کاهش وزن نرمال را در مدت طولانی تر تجربه کرد، استفاده از مکمل های لاغری، با این همه اما و اگر، شاید انتخاب جالبی نباشد.
از این مطالب برای سلامتی ، بهبود شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید و ما را به دیگران معرفی نمایید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن هفتادرژیم آنلاینکاهش وزن شصتمشاوره پوست و مو
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)