رژیم تک قطبی ، سلامتی و زیبایی یا تخریب و فاجعه ( قسمت اول )


با مصرف خوراکی محبوب تان، در یک هفته به شدت لاغر خواهید شد . این محوریت اصلی رژیم های تک غذایی است. رژیم هایی که به تازگی طرفدار پیدا کرده و حتی سایت های معتبر از محسنات آن ها می نویسند. مبلغان این رژیم به افراد قول می دهند که با مصرف انحصاری یک نوع خوراکی محبوب شان در کمتر از یک هفته ۳ تا ۵ کیلو لاغر می شوند. روشی که به عقیده خیلی از متخصصان نه علمی است نه فایده ای دارد اما به سرعت در حال شیوع در باشگاه های ورزشی و پایگاه های مجازی است. این رژیم کاملا ناسالم است، چرا که می تواند باعث از دست رفتن آب بدن و الکترولیت ها شده و آسیب های جدی به فرد وارد کند. رژیم های سخت و بدون اصلاح روش زندگی در ۸۵ درصد موارد نتیجه عکس می دهند.

رژیم تک غذایی چیست ؟
رژیم تک غذایی انواع مختلفی دارد. محوریت اصلی این رژیم ها کم کردن تنوع غذایی است. در این نوعرژیم خاص، افراد به مصرف اَشکال مختلف یک ماده غذایی خاص در مدت کوتاه موظف می شوند. انواع این رژیم ها، شامل رژیم میوه ، تخم مرغ ، مایعات، رژیم های کم کربوهیدرات یا رژیم هایی با پروتئین و چربی بالا هستند. هیچ دکتر یا متخصصی افراد را به استفاده از این رژیم تشویق نمی کند.

رژیم تک غذایی در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است. در این رژیم غیر کارشناسی، افراد تصمیم می گیرند از یک نوع خاص خوراکی به هر مقداری که می خواهند در یک بازه زمانی کوتاه، مصرف کنند تا به سرعت لاغر شوند. در نوع انتخابی، مقدار مصرفی و سن افراد هم محدودیتی وجود ندارد. در نوع پیشرفته تر این رژیم ها، یک خوراکی محوریت اصلی رژیم فرد قرار گرفته و با پیشرفت رژیم بر تعداد خوراکی هایی فرعی افزوده می شود تا فرد دچار ضعف پروتئین، ویتامین و… نشود.»

بدن در طی یک گرسنگی طولانی، سراغ ذخایر خود می رود و هیچ وقت نمی توانیم با مصرف یک نوع واحد غذا در دراز مدت، ساختار بدن را سالم نگه داریم . گفتنی است محل توزیع این رژیم ها معمولا در سایت ها و باشگاه های بدن سازی است.برنامه های مختلفی برای رژیم های تک غذایی وجود دارد. بعضی از انواع این رژیم ها حتی کاملا برنامه ریزی شده است. برنامه اصلی این رژیم ها توسط خود افراد اداره می شود؛ فرد خود نوع خوراکی و تعداد دفعات مصرف را انتخاب می کند.

ادامه دارد.....
از این مطالب برای سلامتی ، بهبود شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید و ما را به دیگران معرفی نمایید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مشاوره پوست و موکاهش وزن شصتکاهش وزن هفتادرژیم آنلاین
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)