رژیم تک قطبی ، سلامتی و زیبایی یا تخریب و فاجعه ( قسمت دوم )


رژیم تک غذایی بدترین شیوه لاغری است
از نظر علمی در هر سنی رژیم تک غذایی رد شده و یک روش منسوخ به شمار می رود. بدن انسان مانند یک ساختمان است که از موارد مختلفی تشکیل شده و بنابراین هم گچ می خواهد هم آجر و هم بسیاری موارد دیگر . پس اگر بر فرض یک دیوار را فقط با آجر بسازیم تخریب این دیوار قطعی است . روزانه بدن انسان به ۶ گروه غذایی نیاز دارد و به طور طبیعی باید از هر کدام از این ۶ گروه مقداری دریافت کند تا به رویکرد طبیعی خود بپردازد .بدن دائما در حال ریزش و رویش است. فرد با شروع یک رژیم تک غذایی، در فرآیند رویش و ریزش طبیعی بدنش اخلال ایجاد می کند.رژیم تک غذایی در علم امروز جایی ندارد. بدن در اثر این رژیم ها وارد سیکل معیوبی شده و به ذخایرش دست درازی می کند.

چه اتفاقی برای سیستم ایمنی بدن می افند ؟
رژیم های تک خوری قدرت دفاع ایمنی بدن را کاهش میدهد. گرسنگی های طولانی و رژیم هایی مثل رژیم تک غذایی به بدن استرس های ناگهانی وارد می کند. در انتهای همه این گرسنگی ها، بدن باید بازسازی شود.فقر غذاییو گرسنگی تحمیلی به بدن شوک هایی وارد کرده و لازم است فرد با خوردن واحدهای مشخصی از پروتئین، ویتامین و… جبران کند تا سیستم ایمنی ترمیم شود . این جبران ناگزیر باعث می شود همه کالری از دست رفته دوباره به بدن بازگردد و عملا فرد لاغر نشود.

با نخوردن لاغر نمی شوید
مادامی که سبک زندگی تان اصلاح نشود هیچ رژیمی از وزن تان کم نخواهد کرد. با نخوردن لاغر نمی شوید . شما قبل از هر چیزی موظفید نیاز روزانه بدن تان به قند، چربی، پروتئین و مایعات را تامین کنید.وقتی غذا نمی خورید، متابولیسم بدن ناخودآگاه تغییر می کند چرا که ساختار بدن انسان طوری طراحی شده که نسبت به تغییرات وزن و… کاملا حساس است. خوراک کم و رژیم غیر اصولی فرد را تبدیل به موجودی پرخاشگر، پر استرس و ضعیف می کند.

مردم رژیمهای سخت را بهتر می پذیرند
مردم دوست دارند برای وزن شان هر کاری بکنند. مردم رژیم های سخت را بیشتر دوست دارند چون آن ها را وارد یک دوره درمانی سخت می کند که در پایان این روزها هم اتفاق خوب لاغری در انتظارشان است.این تنها کار دم دستی است که به آن ها آرامش می دهد. واقعیت اما این است کهلاغر شدندر کشورهای پیشرفته تحت قواعد و اصول خاصی پیش می رود. لاغر و زیبا شدن در ایران تبدیل به یکی از معضلات جدی افراد شده تا جایی که برای رسیدن به این هدف، دست به هر کاری می زنند و هر راهی را می روند. نسل کنونی اصلاح شیوه زندگی و تغذیه را فراموش کرده و می خواهند با کمترین تحرک به ایده آل ترین وزن برسند که چنین اتفاقی در هیچ کجای دنیا نیفتاده و احتمالا هیچ وقت هم نخواهد افتاد.

از این مطالب برای سلامتی ، بهبود شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید و ما را به دیگران معرفی نمایید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مشاوره پوست و مورژیم آنلاینکاهش وزن هفتادکاهش وزن شصت
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)