چه اشخاصی باید مولتی ویتامین مصرف کنند ؟ ( قسمت سوم )


اگر شما مقدار زیادی از غذاهای مغذی می خورید و یک مولتی ویتامین نیز اضافه کنید به راحتی می توانید از دوز توصیه روزانه تجاوز کنید.افراد سیگاری باید از مولتی ویتامین با مقادیر زیادی از بتاکاروتن و ویتامین A اجتناب کنند زیرا ممکن است خطر ابتلا به سرطان ریه را افزایش دهد.همچنین مواد معدنی ممکن است در دوز بالای مکمل مضر باشد به عنوان مثال، دوز بالای آهن می تواند برای کسانی که لازم ندارند خطرناک باشد.

چه کسی باید مولتی ویتامین مصرف کند ؟
شواهدی که مولتی ویتامین باید برای همه توصیه شود وجود ندارد.در واقع، این احتمال وجود دارد که آنها می توانند در برخی از افراد سبب آسیب شوند.با این حال، گروه های خاصی ممکن است از رژیم غذایی با مکمل ویتامین و مواد معدنی بهره مند شوند.

این گروه های خاص عبارتند از :
سالمندان :

با افزایش سن جذب ویتامین B۱۲ کاهش می یابد و نیز ممکن است سالمندان به مقادیر بالاتر از کلسیم و ویتامین D نیاز داشته باشند.

گیاه خواران :
این افراد در معرض خطر کمبود ویتامین B۱۲ هستند زیرا این ویتامین فقط در غذاهای حیوانی یافت می شود آنها همچنین ممکن است دچار کمبود کلسیم، روی، آهن، ویتامین D و اسیدهای چرب امگا ۳ شوند.

زنان باردار و شیرده :
زنان باردار و شیرده باید در مورد این موارد با پزشک خود صحبت کنند . برخی از مواد مغذی مورد نیاز هستند در حالی که برخی دیگر مانند ویتامین A در مقادیر زیاد می تواند سبب نقائص هنگام تولد شود.برخی دیگر ممکن است از مصرف مولتی ویتامین بهره مند شوند .این ها شامل : عمل جراحی کاهش وزن، رژیم غذایی کم کالری، بی اشتهایی عصبی و یا افرادی که نمی توانند مواد مغذی را به اندازه کافی از مواد غذایی به تنهایی به علت برخی از دلایل بدست آورند.

از این مطالب برای سلامتی ، بهبود شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید و ما را به دیگران معرفی نمایید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مشاوره پوست و مورژیم آنلاینکاهش وزن هفتادکاهش وزن شصت
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)