راهنمایی هایی برای خوردن میان وعده های سالم


اگر در بین وعده ها گرسنه می شوید باید توجه داشته باشید که سالم بودن شما در الویت قرار دارد .خوردن میان وعده ها می تواند در سلامت و تندرستی ما و همچنین تنظیم میزان وزن ، مفید و موثر باشند. از طرفی انرژی لازم در طول روز را به گونه ای بهتر برای ما فراهم می کنند.میان وعده یکی از موارد مهمی است که میتواند نقش قابل توجهی در سلامت افراد داشته باشد. زمانی که در مورد میان وعده صحبت میکنیم بیشتر افراد به چیپس، پفک و سایر تنقلات فکر می کنند.

اما منظور ما از میان وعده موارد سالمی است که می تواند تاثیر خوبی بر روی بدن داشته باشد. زمانی که می خواهید کاهش وزن داشته باشید تنها وعده غذایی مسئله مهمی نیست که باید مدنظر داشته باشید. در چنین شرایطی میان وعده نقش بسیار مهمی ایفا میکند.حتی زمانی که میان وعده اندازه کوچکی دارد باز هم باید هوشمندانه انتخاب شود. متخصصان تغذیه توصیه میکنند در طول روز سه وعده غذایی کامل داشته باشید و در این میان از مواد غذایی سالم به عنوان میان وعده استفاده کنید.

زمان بندی بسیار مهم است :
بنشینید و میان وعده خود را میل کنید. بنابراین در چنین شرایطی به خوبی می دانید که چیزی خورده اید.اطمینان حاصل کنید که تعداد میان وعده ها را در روز میشمارید.تنها زمانی از میان وعده استفاده کنید که به آن نیاز دارید. اگر گرسنه هستید و به زمان وعده اصلی نزدیک شده اید بهتر است با خوردن میان وعده از اشتهای بیش از حد در وعده اصلی بکاهید .

هوشمندانه انتخاب کنید :
سعی کنید میوه یا سبزیجات را در میان وعده خود بگنجانید.اگر واقعا گرسنه هستید، میان وعده خود را همانند یک وعده اصلی کوچک تهیه کنید. یک پیمانه سوپ بخورید، یک ساندویچ سالم مثل نان و پنیر و خیار و گوجه را گاز بزنید یا یک کاسه غلات میل کنید.به فکر یک میان وعده متفاوت باشید. اگر همیشه از میان وعده شیرین استفاده میکنید سعی کنید این بار از موارد دیگر بهره مند شوید.نوشیدنی های خود را سبک تر کنید تا از ورود کالری اضافی به بدن جلوگیری نمایید. به جای چای شیرین، نوشابه یا سایر مواد شکر دار از چای گیاهی، آب گوجه فرنگی یا سبزیجات استفاده کنید.

در مورد مقدار میان وعده ای که می خورید هوشیار باشید :
تعداد تنقلاتی که در اطراف خود دارید را به حداقل برسانید. هر چقدر انتخاب های موجود بیشتر باشد، بیشتر وسوسه میشوید.از تنقلات صنعتی و فراوری شده به شدت دوری کنید . به جای خرید چنین تنقلاتی سعی کنید میان وعده خود را در منزل تهیه کنید. به عنوان مثال میتوانید از مواد زیر استفاده کنید:
شیر و خرما
شیر وموز
ماست و خیار و کشمش
ماست و عسل و دارچین
سالاد
10 عدد مغز بادام یا پسته خام
از این مطالب برای سلامتی ، بهبود شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید و ما را به دیگران معرفی نمایید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن هفتادرژیم آنلاینکاهش وزن شصتمشاوره پوست و مو
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)