دانستنی های نمک صورتی ( هیمالیا ) قسمت دوم


به طور کلی بلورهای نمک متداول آشپزخانه از هم دیگر جدا هستند و همگی مردهاند. از این رو بدن انسان برای متابولیسم این بلورها باید انرژی فوق العادهای را صرف کند. رسوبات نمک در بدن نیز به همین شکل جدا از هم باقی میمانند .ساختار بلورین نمک دریایی بی نظم و جدا از هم است و به علت همین بی نظمی، این بلورها برای بدن انسان قابل جذب نیستند و بدن انرژی زیادی را صرف متابولیسم آنها میکند. ولی در مقایسه با نمک متداول آشپزخانه کمی ساختار منظم تری دارد. ولی شبکه بلورین این نوع نمک نیز بسیار کوچک است.

اما در مقابل شبکه زیبای بلورین در نمک اصل هیمالیا نشانگر تعادل در ساختار شبکه بلور آن است. بلورها هیچگونه زاویه و ناهنجاری ندارند و از هم جدا نیستند و در یک حالت کاملا منظم قرار گرفتهاند. این امر نشانگر سهولت در متابولیسم مواد معدنی در بدن است. این بلور سرشار از زندگی است. هنگامی که این نمک خورده می شود بلافاصله تاثیر انرژی حیاتیاش را روی بدن اعمال کرده و از این رو در متابولیسم آن هیچ انرژی از بدن انسان هدر نخواهد رفت.

نمک آشپزخانه از ۵/۹۷% کلرید سدیم و ۵/۲% مواد شیمیایی مثل ید و سایر مواد جاذب تشکیل شده است. نمک آشپزخانه در دمای بیش از ۶۴۸ درجه سانتی گراد خشک می شود، این فرایند ساختارهای شیمیایی طبیعی نمک را از بین می برد.نمک امروزه در همه جا از جمله منازل، رستورانها و غذاهای آماده به وفور یافت می شود، در حالیکه فاقد هر گونه ارزش غذایی است. نمکی که تمام ساختار طبیعی اش را از دست داده و تبدیل به کلرید سدیم شده، بدن ما این نمک را به عنوان سمی بیگانه می شناسد.

هنگامی که افراد نمک متداول آشپزخانه می خورند بدن قادر به هضم آن در یک روند طبیعی و سالم نیست، در نتیجه این امر منجر به تورم بافت ها، جمع شدن آب و فشار خون بالا می شود. علاوه بر این، بلور نمک پردازش شده حاوی هیچ انرژی نمی باشد چرا که تمام ذراتش از هم جدا شده اند. بدن برای متابولیسم این نمک مرده باید انرژی بسیار زیادی را صرف کند و تلاش کند تا مایعات بدن را در حد تعادل نگه دارد.

آب های بدن نیز جهت خنثی کردن این کلرید سدیم غیر طبیعی به سمت سلولهای دیگر به حرکت در می آیند. مطالعات نشان داده که بدن برای سوخت وساز هر گرم نمک معمولی آشپزخانه بیست مرتبه آب سلولی صرف می کند تا کلرید سدیم را خنثی کند. این امر موجب بروز سلولیت، جمع شدگی آب در بافت ها، رماتیسم، آرتروز، نقرس، سنگ مثانه و کلیه می شود.

ادامه دارد ....
از این مطالب برای سلامتی ، بهبود شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید و ما را به دیگران معرفی نمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن هفتادکاهش وزن شصتمشاوره پوست و مورژیم آنلاین
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)