دانستنی های نمک صورتی ( هیمالیا ) قسمت سوم


بدن انسان روزانه مقدار اندکی نمک نیاز دارد (حدود ۱/۰ گرم)، ولی اغلب اوقات با وجود مصرف زیاد نمک، بدن همچنان کمبود نمک دارد. زیرا بدن انسان نمک آشپزخانه را به عنوان یک سم سلولی می شناسد و قادر به سوخت وساز آن نیست و اندامهایی مثل کلیه باید تلاش بسیاری برای متابولیسم آن کنند. نمک یک نگهدارنده و طعم دهنده است. بدن، مولکولهای کلرید سدیم را احاطه می کند تا بتواند آنها را یونیزه و خنثی کند. برای این کار آب لازم است که این آب از سلولهای اطراف تامین می شود و این امر موجب خشک شدن آن سلولها و جمع شدن آب در بخشی دیگر می گردد. اسیدیته بالا در مایعات بافتها موجب بروز تورم می شود. این همان علتی است که پزشکان افراد را از خوردن نمک منع می کنند.

این در حالی است که نمک خوراکی اصل و معدنی هیمالیا حاوی عناصر و مواد معدنی مورد نیاز و ضروری برای انسان است. جذب و متابولیسم نمک هیمالیا بر عکس نمک های متداول آشپزخانه برای بدن بسیار آسان می باشد.حتی برای افرادی که مبتلا به فشار خون، مشکلات کلیوی، تیروئید و … هستند. هنگامی که نمک هیمالیا با آب مخلوط می شود Sole حاصل میشود که سرچشمه حیات است و با آزاد کردن انرژی فوق العاده اش قادر است تا انرژی از دست رفته بدن، که علت اصلی بروز بیماری است، را دوباره به بدن بازگرداند و آن را تا مدت ۲۴ ساعت حفظ کند.

تحقیقات پزشکی و علمی متعدد نشان می دهد که ترکیب نمک هیمالیا و آب تغییرات مفید چشم گیری را در عملکرد سیستم تنفسی، گردش خون، اندام ها، بافت ها، سلول ها و اعصاب به وجود می آورد. خوردن محلول بلور نمک اصل هیمالیا و آب، باعث بهبود کیفیت خواب، افزایش سطح تمرکز و فعالیت ذهنی، کاهش وزن، افزایش انرژی، ارتقای سطح خودآگاهی و رشد چشم گیر مو و ناخن ها می شود.البته قابل ذکر است که مصرف بی رویه در هیچ موردی در تغذیه جایی ندارد و تعادل در مصرف یکی از اصول تغذیه اصولی است .

از این مطالب برای سلامتی ، بهبود شیوه زندگی و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید و ما را به دیگران معرفی نمایید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن هفتادکاهش وزن شصتمشاوره پوست و مورژیم آنلاین
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)