مصرف خود سرانه ویتامین ها و بیماری زایی(قسمت اول)


تبلیغات شرکتهای دارویی و غذایی مردم را به روشهای مختلف به مصرف مکملهای ویتامین تشویق میکنند. نتایج آخرین تحقیقات نشان میدهند که این مکملها در بهترین حالت بی مصرف و در بیشتر موارد بیماری زا یا حتی کشنده هستند.مصرف قرصها یا آمپولهای ویتامین در دنیای امروز با زندگی بسیاری گره خورده است. «از وقتی فلان ویتامین را میخورم احساس میکنم که سرحال ترم»، «قرصهای ویتامین جدیدی که داروخانه به من معرفی کرده انرژی عجیبی به من میدهند و میتوانم تمام روز سرپا باشم»، «ویتامین تازهای که از آمریکا برایم رسیده معجزه میکند» و … . این جملات را احتمالا بارها از زبان دوست و آشنا شنیده اید. دوستانی که مصرانه به شما پیشنهاد میکنند حتما به مصرف کنندگان ویتامینهای “معجزه آسا” بپیوندید.

آیا تبلیغات شرکتهای دارویی و مجلات “تحقیقاتی” ظاهرا مستقلی که صدها مقاله درباره ضرورت مصرف مکمل های ویتامین منتشر میکنند، حقیقت دارد ؟
جالب است که درست در کشورهایی مثل آلمان و آمریکا که مردم به نسبت از امکان تغذیه بهتری برخوردارند، مصرف قرصها یا آمپولهای ویتامین به عنوان مکمل تغذیه رواج بیشتری دارد، آن هم در میان قشری که در سطح بالاتری از رفاه زندگی میکند.مراجعه کنندگان کسانی هستند که بالاترین درآمد و بهترین تغذیه را دارند و با این همه فکر میکنند که نیاز شدیدی به تمدد اعصاب مثلا با سرم های حاوی ویتامین دارند.نتیجه آخرین پژوهشها نشان میدهد که مصرف قرصهای ویتامین به هر اندازه و از هر شرکت دارویی که باشد کمکی به سلامتی نمیکند. این محصولات حتی میتوانند عامل بسیاری از بیماریها از جمله سرطان باشند. در ادامه بخشی از اطلاعات داده شده در این گزارش آمده است.

بازاری پرسود
پولی که برای خرید ویتامینها خرج میشود سرسام آور است . بنا بر آمار، ۱۸ میلیون نفر در آلمان تحت تاثیر این تبلیغات به مصرف روزانه قرصهای ویتامین رو آورده اند و این یعنی ۲۸ درصد از جمعیت ۱۴ تا ۸۰ ساله آلمان. این جمعیت در سال ۲۰۱۰ میلادی ۹۰۷ میلیون یورو برای تولیدات صنعت ویتامین سازی پرداخت کرده است.مصرف آمریکاییها از آلمانیها هم بیشتر است. در آنجا رقم خرید ویتامینها از ۹ میلیارد دلار در سال ۱۹۹۵ به ۱۸ میلیارد دلار در سالهای اخیر رسیده است.

ادامه دارد...
از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه،پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی ،و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن هفتادکاهش وزن شصترژیم آنلاینمشاوره پوست و مو
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)