کینوا غله ناشناخته ( قسمت سوم )


رازچهارم
1. فاقد گلوتن و مناسب برای افراد مبتلا به عدم تحمل گلوتن

با توجه به نظرسنجی سال ۲۰۱۳ ، حدود یک سوم از مردم در ایالات متحده در حال حاضر برای به حداقل رساندن و یا جلوگیری از مصرف گلوتن تلاش می کنند.گلوتنبه لایه درونی روده کوچک چسبیده و باعث التهاب و درد در بعضی ازافراد می شود.کینوا به طور طبیعی فاقد گلوتن است.

رازپنجم
2. پروتئین بالا، با تمام اسیدهای آمینه ضروری

پروتئین از اسیدهای آمینه ساخته شده است. برخی از آنها به نام “ضروری” هستند زیرا ما نمی توانیمآنها را تولید کنیمو باید آنها را از رژیم غذایی دریافت کنیم.اگر یک مادهغذایی حاوی تمام اسیدهای آمینه های ضروری باشد، آن را به عنوان یک پروتئین “کامل” می شناسند.بسیاری از غذاهای گیاهی در برخی از اسیدهای آمینه ضروری، مانند لیزینکمبود دارند.با این حال، کینوایک استثنا است، چرا که شامل تمام اسیدهای آمینه های ضروری است. به همین دلیل، یک منبع عالی از پروتئین است.با ۸ گرم پروتئین با کیفیت در هر فنجان، کینوایک منبع پروتئین گیاهی بسیار عالی برای گیاهخواران است.

راز ششم
3. دارای شاخص گلیسمی پایین، که برای کنترل قند خون خوب است

شاخص قند خون توانایی یک ماده غذایی در بالا بردن میزان قند خون را مشخص می کند.مشخص شده است خوردن غذاهایی که شاخص قند خون بالا دارند برای سلامتی مضر است زیرااز طرفی افراد سریعتر از حالت عادی گرسنه میشوند و مجبور به غذا خوردن میشوند و از سوی دیگر به دلیل سطح بالای انسولین در خون دچار اضافه وزن و چاقی میشوند.چنین غذاهایی باعث بسیاری از بیماری های مزمن که امروز رایج است ، مانند دیابت نوع ۲ و بیماری های قلبی می شود.کینوادارای شاخص قند خون ۵۳ است، که کم است.هدف کلی رژیمهای غذایی بر پایه شاخص قند خون پائین عبارتند از: کاهش وزن، کنترل بهتر قند خون، سلامت قلب.

ادامه دارد....
از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه،پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی ،و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مشاوره پوست و موکاهش وزن شصترژیم آنلاینکاهش وزن هفتاد
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)