هلیله سیاه و تاثیر آن بر کاهش وزن ( قسمـت سوم )


یبوست :
یبوست های مزمن دائم را می توانید با مصرف چهل شب بدون وقفه بر طرف کنید . برای این منظور باید هلیله سیاه ریز و سفت را تمیز کرده دویست گرم آن را کوبیده و هر شب به مدت چهل شب پنج گرم آن را روی زبان بریزیدو با آب میل کنید. اگر درست و بدون وقفه اجرا شود نتیجه حتمی خواهد بود .یا هلیله سیاه، آمله، سیاه دانه از هر کدام ۱۰ گرم کوبیده سپس هر شب ۳ گرم و صبح ۳ گرم میل شود در صورت احساس گرماکردن به خاطر گرم بودنش عرق کاسنی میل شود.

اسهال :
برای متوقف کردن اسهال آن را کمی برشته کنید آنطور که سوخته شود سپس کوبیده یک قاشق سوپ خوری روی زبان ریخته آب گرم میل کنید.

بوی بد دهان :
چنانچه بد بوئی دهان دارید و نتوانسته ایدآن را درمان کنید می توانید به طور دائم یک دانه کوچک هلیله به مدت یک هفته در دهان بمکید.

نکات و خواص مهم دیگر :
برای تقویت حافظه مفید میباشد( روزی یک عدد مصرف شود.)برای برطرف کردن سیاهی دور چشم هلیله سیاه را با کف دریا مخلوط کرده با گلاب به صورت خمیر در آورده ابتدا پوست دور چشم را با صابون شسته سپس خمیر را اطراف چشم به مدت ۱۵ دقیقه بگذارید. البته قبل از مصرف از بروز حساسیت با تست کردن روی پوست بدن اطمینان حاصل فرمایید .

برای سفید شدن دندانها و براق کردن آن ها هلیله را با آرد عدس مخلوط کرده دندانها را مسواک کنید.برای درمان تکرار ادرار مخصوصاً در افرد مسن که به وجود میآید به صورت موضعی کار برد دارد .نکته مهم: بهترین حالت مصرف هلیله سیاه یک قاشق چای خوری را در یک لیوان ماست مخلوط کرده و یک قاشق غذا خوری روغن بادام شیرین خوراکی را نیز به آن اضافه کنید و بعد از شام مصرف شود. دلیل اضافه کردن روغن بادام شیرین جلوگیری از عوارض ناخواسته هلیله سیاه می باشد.

احتیاط :
مصرف زیاد آن باعث زردی چهره و تورم غدد لنفاوی میگردد

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه،پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی ،و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن هفتادکاهش وزن شصتمشاوره پوست و مورژیم آنلاین
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)