کاهش وزن و کم کردن رویش مجدد پس از حذف موی زائد


همه می دانیم که چاقی یک مشکل بهداشتی بسیار شایع در جوامع امروزی است که هم می تواند سلامتی را تهدید نماید و هم مشکلات زیبایی را بوجود می آورد. مشکلات سلامتی مانند کبد چرب، دیابت، پرفشاری خون، افزایش چربی های خون، سکته های قلبی و مغزی و در بانوان بصورت مشخص، نازایی، اختلالات قاعدگی و کیست تخمدان می باشند.در مورد زیبایی، صرف چاقی شکمی یکی از بزرگترین اختلالات زیبایی است. از سوی دیگر با افزایش میزان چربی در بافت های بدن، ترک های پوستی که معمولا هم غیر قابل بازگشت می باشند، ایجاد می شوند.

با افزایش سطح انسولین خون که در اثر مقاومت به انسولین ایجاد می شود چین های پوستی نظیر پشت گردن، کشاله ران و ... دچار تیر گی های شدید خواهند شد و اما بحث اصلی این مطلب، کیست های تخمدانی است که ناشی از اضافه وزن و مصرف مواد شیمیایی و صنعتی نظیر شکلات ها، شیرینی های صنعتی و قنادی، چیپس و پفک، نوشابه و حتی چای و قهوه غیر سبز ( که با مواد شیمیایی فرایند می شوند ) می باشند. این عارضه منجر به ایجاد موی زائد در صورت و بدن، ریزش موی سر با الگوی مردانه در خانم ها، جوش صورت و در نهایت اختلال قاعدگی و نازایی خواهند شد.

یکی از بغرنج ترین این عوارض همان موی زائد در صورت و بدن در خانم ها می باشد که برای از بین بردن آن هزینه ای زیادی به شخص تحمیل می شود. بسیاری از بانوان پس از حذف موی زاید، برگشت آن را تجربه کرده و آسیبی که از لحاظ هزینه و وقت و... به آن ها وارد شده را به خاطر می آورند. با کاهش وزن و کم کردن هورمون مردانه ( تستوسترون ) پس از حذف موی زائد کمترین میزان عود در بانوان ایجاد می شود.

لذا به غیر از تاثیراتی که کاهش وزن بر سلامتی و زیبایی ایشان دارد از لحاظ تاثیر و کاهش عود حذف موی زائد نیز بسیار تجربه خوشایندی را در ذهن ثبت خواهند نمود.بنابراین پیشگیری از چاقی به عنوان یک الویت و نیز درمان آن به صورت یک ضرورت باعث حذف بسیاری از این معضلات سلامتی و زیبایی خواهد شد.

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه،پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی ،و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مشاوره پوست و موکاهش وزن هفتادرژیم آنلاینکاهش وزن شصت
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)