قهوه و بارداری ( قسمت چهارم )


کافئین و لوسمی حاد در دوران کودکی
در سال 2014، فراتحلیلی منتشر شد که برای بررسی ارتباط میان مصرف قهوه در دوران بارداری و بروز لوسمی حاد در کودکی انجام شده بود. محققان چنین نتیجه گیری کردند که یافته های حاصل از فراتحلیل حاکی از آن است که مصرف قهوه در دوران بارداری ممکن است خطر بروز لوسمی حاد در دوران کودکی را افزایش دهد. با این وجود، آنان هشدار می دهند که به دلیل محدودیت مطالعات انجام شده، لازم است تا مطالعات آینده نگرانه بیشتری برای بررسی اثرات منفی مصرف قهوه در بروز لوسمی حاد در دوران کودکی انجام شود. علاوه بر این، نتیجه گیری از این تحقیق نیز که فاقد داده های معتبردر ارتباط با میزان ونوع مصرف می باشد، مشکل است.

توصیه هایی برای مصرف کافئین در دوران بارداری
محدود کردن مصرف کافئین در دوران بارداری
در بازبینی آثار تحقیقی موجود، مبانی بالینی محدود کردن مصرف کافئین مادران مورد بررسی قرار گرفت. پس از جستجوی کاملی در پایگاه داده ها به دنبال مطالعات منتشر شده و منتشر نشده، آزمایشات کنترل شده تصادفی، شامل آزمایشات نسبتا تصادفی و آزمایشات متقاطع، محققان تنها به یک تحقیق که منطبق با معیارهای آنها بود، اشاره کردند که این مسئله حاکی از نبود تحقیقات خوب در این حوزه است.

محققان تحقیقی دانمارکی را انتخاب کردند که با معیارهای آنان برای یک تحقیق کنترل شده تطابق داشت :
از زنان با کمتر از 20 هفته بارداری به صورت تصادفی خواسته شد تا قهوه فوری کافئین دار (568 زن) و قهوه فوری بدون کافئین (629 زن) بنوشند. نتایج این تحقیق نشان داد که کاهش مصرف کافئین، در طول سه ماهه دوم و سوم تا 182 میلی گرم در روز (حدود دو فنجان قهوه)، در کسانی که به خوردن قهوه عادت داشتند، بر وزن نوزاد یا طول مدت بارداری اثری نداشت. بر اساس این تحقیق، شواهد کافی برای تایید یا رد تاثیر پرهیز از قهوه بر وزن نوزاد یا سایر پیامدهای بارداری وجود نداشته و تحقیقات باکیفیت تصادفی کنترل شده ای لازم است تا مشخص شود کافئین بر پیامدهای بارداری تاثیری دارد یا نه.

ادامه دارد ...
از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی ،و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مشاوره پوست و موکاهش وزن شصترژیم آنلاینکاهش وزن هفتاد
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)