حساسیت به کافئین ( قسمت اول )


حساسیت به کافئین چیست ؟
بسیاری از مردم برای بیدار شدن هر روز صبح یک فنجان قهوه میخورند. کافئین یک مخدر طبیعی است که در قهوه وجود دارد که باعث تحریک سیستم عصبی مرکزی می شود. اما کافئین چه تأثیراتی روی بدن افرادی که به آن حساسیت دارند میگذارد؟
کافئین در در گیاهانی مانند دانه های قهوه، برگ چای و غلاف کاکائو وجود دارد که در سراسر جهان همراه با قهوه، چای و شکلات استفاده می شود. تقریبا 90 درصد مردم در آمریکای شمالی هر روز کافئین مصرف می کنند. درحالی که کافئین برای اکثر افراد بی ضرر است اما بعضی ها به شدت به آن حساسیت دارند.

کافئین و اثرات آن
نوشیدن قهوه و دیگر نوشیدنی های دارای کافئین در آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر امری روزمره و طبیعی می باشد. کافئین یک محرک طبیعیست که روی مغز و سیستم عصبی مرکزی تأثیر می گذارد و باعث می شود احساس هوشیاری و تمرکز بیشتری کنند. اکثر افراد در طور ساعات کاری خود قهوه می خورند و معتقدند باعث کارایی بیشتر آنها می شود.

اکثر افراد می توانند بدون ایجاد ضرر در بدن خود روزانه 400 میلیگرم کافئین مصرف کنند که حدود 4 فنجان میشود اما به هر حال بعضی افراد بسیار حساس اند و در صورت مصرف کافئین تجربیات زیر را خواهند داشت :
تپش قلب
اضطراب
سردرد
مشکلات خواب
ناراحتی معده
افرادی که علائم بالا را تجربه میکنند ممکن است عدم تحمل کافئین بدون حساسیت داشته باشند. عدم تحمل با داشتن حساسیت به کامئین متفاوت است. حساسیت به کافئین خیلی نادر است اما علائم آن بسیار جدی تر از علائم عدم تحمل کافئین می باشد.

ادامه دارد ...
از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی ،و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن هفتادمشاوره پوست و مورژیم آنلاینکاهش وزن شصت
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)