حساسیت به کافئین ( قسمت سوم )


چه عواملی باعث بروز علائم حساسیت به کافئین می شود ؟
بدن افرادی که به کافئین حساسیت دارند به عنوان مهاجم با آن برخورد می کنند. وقتی که کافئین مصرف می کنند بدن آنها شروع به تولید آنتی بادی به نام ایمونوگلوبولین E می کند.آنتی بادی برای از بین بردن مولکول هایی که اشتباها مضر تلقی می شوند سلول ها را وادار به ترشح هیستامین می کند. این مولکول ها آلرژن نام دارند. این نتایج در التهاب بوجود می آیند که باعث کهیر، خارش و ورم می شوند.

چرا در مواجهه با کافئین حساسیت اتفاق می افتد ؟
مطالعه ای در سال 2014 نشان داد که واکنش های مختلف افراد به کافئین در ارتباط با ژنتیک آنهاست. با این حال اینکه چرا بدن بعضی افراد حساسیت به کافئین نشان می دهد کاملا مشخص نیست. مطالعه دیگری می گوید گردی که قبل از برشته شدن دانه قهوه از آن بیرون میاید باعث حساسیت می شود. و همچنین مطالعه دیگری در سال 2017 این چنین براورد می کند که نوع غلاف دانه های قهوه باعث ایجاد حساسیت می شوند.

تشخیص حساسیت به کافئین
مثل بقیه حساسیت ها ممکن است پزشک با تست پوست حساسیت به کافئین را تشخیص دهد. پزشک مقدار کمی آلرژن را روی دست فرد قرار می دهد و منتظر واکنش پوست می ماند اگر قرمزی دیده شد ممکن است نشانه ی حساسیت باشد.

درمان حساسیت به کافئین
اگر فردی واکنش های حساسیتی بعد از مصرف کافئین را تجربه کند، آنتی هستامین های ضد انسداد ممکن است به کم شدن خارش، ورم و کهیر کمک کنند.در موارد بسیار نادر حساسیت به کافئین ممکن است باعث شوک آنافیلاکسی شود که برای درمان می توان از تزریق اپینفرین استفاده کرد. افرادی که حساسیت شدید دارند اغلب اپلیکاتور مخصوص اینکار را همراه خود دارند. اگر با فردی روبه رو شدید که علائم شوک آنافیلاکسی را داشت سریعا با اورژانس تماس بگیرید.

ادامه دارد ...
از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی ،و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مشاوره پوست و مورژیم آنلاینکاهش وزن هفتادکاهش وزن شصت
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)