سلولیت چیست و چه باید کرد ( قسمت سوم )


کرم ها :
برخی کرم های خاص حاوی رتینوئید ها می توانند با افزایش ضخامت پوست به صورت موقت باعث کاهش سلولیت شوند.اما این کرم ها باعث از بین رفتن سلولیت نمی شوند. دیگر کرم ها که اداعا دارند عوامل تحریک کننده خاصی را دارا هستند نیز نتوانسته اند سلولیت را از بین ببرند ، مگر این که همراه با تغییرات در تغذیه و تحرک باشند .

ماساژ :
اندرمولوژی نوع خاصی از ماساژ است که دقیقا همین کار را می کند. ماساژاندرمولوژی اگر همراه با رعایت تغذیه و تحرک باشد در بسیاری از موارد کمک کننده است .

آر اف کاویتیشن :
کاویتیشن با دوز بالای اشعه سونو گرافی باعث ایجاد حباب های ریز در بافت چربی شده و با ترکیدن این حباب ها بافت چربی را متلاشی می کند . البته با وجود برنامه غذایی کم کالری و تحرک و نوشیدن آب فراوان ، بافت چربی متلاشی شده به عنوان سوخت در بدن استفاده می شود .آر اف امواج رادیویی است با فرکانس ۰٫۳ تا ۴ مگاهرتز که در پزشکی برای سفت شدن ولیفتینگ پوستو لیپولیز بافت چربی مورد استفاده قرار می گیرد. دارای انواع مونوپولار ، بای پولار، تری پولار ، مولتی پولار، تاجی و فرکشنال می باشد که مکانیسم همه بر اساس تولید گرما در بافت های عمقی ، تحریک فیبروبلاست ها و افزایش گردش خون موضعی می باشد.

در واقع این امواج با ورود به بافت موجب قطبی شدن ملکول های آب و ارتعاش این ملکول ها شده و در نتیجه مقاومت بافتی واصطکاک ،گرما در بافت ایجاد می شود. حرکت رفت و برگشتی ملکول ها تا ۳۰۰۰۰۰ بار در ثانیه ( فرکانس ۰٫۳ مگاهرتز) و حتی بیشتر می باشد. میزان گرمای تولید شده بر اساس انرژی دستگاه متفاوت می باشد و از ۴۰ تا ۶۰ درجه سانتی گراد می باشد. از انرژی پایین برای لیفتینگ پوست و از انرژی های بالاتر برای لیپولیز بافت چربی استفاده می شود که در درمان سلولیت نیز موثر است .

ترکیب دو روش بالا برای کاهش سایز و در مان سلولیت در صورت هم زمانی با کاهش کالری ورودی و افزایش تحرک بسیار موثر است. برای کاهش سلولیت درمان های دیگری نیز وجود دارد. از هر روش می خواهید برای درمان سلولیت استفاده کنید بهتر است ابتدا با پزشکتان صحبت کنید. همچنین این را به خاطر داشته باشید هیچ درمانی وجود ندارد که تضمین کند تاثیرش برای همیشه ماندگار می ماند. سلولیت پدیده ای طبیعی است که برای بیشتر خانم ها اتفاق می افتد و مشکل نگران کننده ای نیست.

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی ،و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
رژیم آنلاینمشاوره پوست و موکاهش وزن هفتادکاهش وزن شصت
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)