دوستی با سبزیجات (قسمت دوم)

نخود فرنگی
چرا باید نخود فرنگی بخورید: یک فنجان نخود فرنگی خام دارای50گرم فیبر است و وقتی پخته هم شود باز16گرم فیبر دارد. چرا بدتان می آید: شاید به این دلیل باشد که همیشه نخود فرنگی را به صورت کنسرو شده و نرم استفاده کردید. خوشمزه اش کنید: نخود فرنگی یکی دیگر از سبزیجاتی است که بعد از تغییر عاشقش میشوید. تنها کافیست نخود فرنگی تازه به جای کنسرو شده استفاده کنید. نخود فرنگی خیلی سریع بجوش می آید. حرارت باعث میشود نخود فرنگی به سادگی کلروفیل شود و منیزیم خود را از دست بدهد. اگر بیش از حد نخود فرنگی را پختید به آن روغن زیتون اضافه کنید.

اسفناج
چرا باید اسفناج بخورید: یک فنجان اسفناج تنها7کالری دارد، این غذای فوق العاده دارای لوتئین، فولات، پتاسیم و فیبراست که همه ی این مواد مغذی برای داشتن قلبی قوی ضروری است. چرا بدتان می آید: شاید خوردن اسفناج به صورت خام طغمی تلخ را به کامتان بیاورد، همچنین اسفناج اگر زیادی پخته شود باز هم ممکن است طعمی دلنشین نداشته باشد. خوشمزه اش کنید: اضافه کردن میوه به اسفناج باعث میشود طعم تلخ آن کمتر به چشم بیاید. با اضافه کردن مقداری روغن زیتون طعم این سالاد میتواند بهتر هم شود. میتوانید به سالاد خود مقداری فلفل، فلفل دلمه ای و سیر نیز اضافه کنید.

ادامه دارد ...

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی ،و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031
اسلایدر چهاراسلایدر یکاسلایدر سهاسلایدر دو
با آهسته غذا خوردن، کاهش وزن بیشتر و نفخ کمتر (قسمت اول)
دانستنی های تغذیه ای کنجد (قسمت اول)
مصرف شیرینی و افسردگی در مردان
دلایل بی اشتهایی در کودکان (قسمت اول)
غذاهایی که فکر می کنید سالمند (قسمت اول)
تغذیه و کودکان بیش فعال (قسمت اول)