دوستی با سبزیجات (قسمت سوم)

گل کلم
چرا باید کلم بخورید: کلم سرشار از ویتامین C است حتی بیشتر از نیاز یک روز بدن. همچنین دارای مقدار زیادی آب است که باعث تامین آب بدن میشود. فراتر از اینها مواد مغذی موجود در کلم باعث پایین آمدن کلسترول و کاهش خطر بروز سرطان نیز میشود. چرا بدتان می آید: گل کلم جوشانده شده خیلی نرم میشود و طعمی شیرین پیدا میکند همچنین بوی آن برای بعضی ممکن است خوشایند نباشد. خوشمزه اش کنید: کباب کردن گل کلم باعث میشود عطر و طعمی شیرین پیدا کند و بافتش خامه ای شود. میتوانید از شیوه ای دیگر نیز استفاده کنید، گل کلم را در روغن زیتون سرخ کنید و سپس به آن سس گوجه، زردچوبه و گردو اضافه کنید.

چغندر
چرا باید چغندر بخورید: چغندر سرشار از آهن، فیبر، فولات و پتاسیم است. همچنین دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان ضد بیماری است. چرا بدتان می آید: چغندر حاوی ژئوسمین است که در کپور و گربه ماهی نیز یافت میشود، به همین خاطر طعمی مانند خاک دارد. به همین دلیل متاسفانه چغندر زیاد خوش طعم نیست. این ترکیب بیشتر در پوست چغندر های تازه متمرکز است. به همین خاطر باید ابتدا پوست چغندر را جدا کنید. خوشمزه اش کنید: بعد از اینکه پوست چغندر را جدا کردید کمی به آن روغن زیتون بمالید و مانند سیب زمینی کباب کنید. میتوانید ترشی چغندر که دارای بافتی ترد است را امتحان کنید. وقتی ترشی چغندر با ترکیبی از سرکه، شکر و ادویه جات درست شود طعمی ترش وشیرین به خود میگیرد.

ادامه دارد ...

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی ،و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
رژیم آنلاینکاهش وزن شصتکاهش وزن هفتادمشاوره پوست و مو
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)