جلوگیری از آلزایمر با مواد غذایی (قسمت سوم)

لوبیای سویا:
سازمان بهداشت جهانی سویا را سلطان لسیتین معرفی کرده است . زیرا کیفیت لسیتین گرفته شده از سویا از سایر ترکیبات بهتر و بالاتر است . لسیتین یک لغت یونانی و به معنای زرده تخم مرغ است و علت نام گذاری آن ، وجود میزان فراوان لسیتین در زرده تخم مرغ و همچنین کشف این ماده برای اولین بار در زرده تخم مرغ بوده است . تمامی اعضاء و اندام های بدن برای انجام اعمال خود به انرژی نیاز دارند . مغز نیز از این مسئله مستثنی نیست .

مغز برای انجام فعالیت های طبیعی خود به استیل کولین نیاز دارد که منشا آن از لسیتین می باشد . وقتی لسیتین از طریق غذا دریافت می شود طی مراحل جذب و هضم به کبد وارد شده ، شکسته و کولین که جزئی از ساختمان لسیتین است از آن جدا می شودکه از این کولین آزاد شده بسیاری از مواد حیاتی وضروری بدن ساخته خواهد شد .

یکی از نقش های مهم کولین در ساختن استیل کولین است . استیل کولین اهمیت بسیاری برای فعالیت مغز و مرکز حافظه دارد و با بودن استیل کولین ، مغز و مرکز حافظه توانایی ضبط ونگهداری صحبت ها ، نوشته ها و دیده ها را خواهند داشت و تا زمانی که این ماده حیاتی یعنی استیل کولین ساخته شده از لسیتین به اندازه کافی به مغز برسد ما دچار فراموشی نمی شویم و بر عکس در اثر کاهش مقدار استیل کولین به دنبال کمبود لسیتین ، حتی به مدت کوتاه ، قدرت حافظه کاهش یافته و فرد قدرت حفظ صحبت ها و دیده ها را از دست خواهد داد و یا مطالب و مسائل جدید را به سختی به خاطرمی سپارد . فراموشی یا به علت نرسیدن مواد لازم و مغذی به مغز و یا به علت وجود امراض و حوادث خاص در انسان ایجاد می شود . در سنین بالا ، افزایش سن ، انسان را به سمت کاهش حافظه پیش می برد ، ولی باید توجه داشت که اگر در دوران جوانی ذخیره کافی از لسیتین برای خود فراهم کرده باشیم ، بسیار کمتر از دیگران دچار معضل کاهش حافظه خواهیم شد .

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی ،و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
رژیم آنلاینکاهش وزن شصتکاهش وزن هفتادمشاوره پوست و مو
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)