دکتر منصور ریسمانچیان

پزشک عمومی


سوالات پزشکی

جهت دریافت مشاوره و برنا

راه حلی برای چاقیهای موض

رژیم غذایی بیماران کلیوی (قسمت دوم)

مایعات
کلیه ها عمدتاً در حفظ مقدار مناسب مایعات در بدن دخالت دارند. آنها با دفع مقادیر اضافی مایعات به صورت ادرار از تجمع آنها در بدن جلو گیری می کنند. در سندروم نفروتیک، کلیه ها به صورت طبیعی کار نمی کنند. کلیه ها نمیتوانند مصرف بیش از حد مایعات را کنترل کنند، در نتیجه خطر آسیب بیشتر به آنها افزایش می یابد. بنا بر این بهتر است مصرف آب، آب میوه ها و نوشیدنی های دیگر محدود گردند. بیماران باید برای آگاهی از مقدار مجاز مصرف مایعات با پزشک متخصص خود مشورت نمایند. این مقدار معمولاً در فنجان، اونس و یا سی سی مشخص میشود. به منظور فرو نشاندن عطش، فرد میتواند به جای مصرف مایعات از میوه هایی مانند هندوانه و انگور استفاده کند.
غذاهای دارای کلسترول بالا
از آن جایی که کلسترول در بیماران مبتلا به سندروم نفروتیک بالاتر از حد طبیعی است، به آنها توصیه میشود تا از مصرف غذاهای پر کلسترول اجتناب کنند. این غذاها در زیر ارائه میشوند:
گوشت قرمز
غذاهای سرخ شده مانند سیب زمینی سرخ کرده، شیرینی و بیسکویت
زردهی تخم مرغ
گوشت فرآوری شده مانند سوسیس و کالباس و گوشت بره
غذاهای آماده شامل چیز برگر
غذاهای دریایی مانند خرچنگها و ماهی بسته بندی شده در روغن
محصولات لبنی مانند بستنی، پنیر، مارگارین و کره
البته فراموش نکنید که برای پایین آوردن کلسترول در غذاهای خود از روشهای طبخ سالم استفاده کنید. بنا بر این هنگامی که سبزیجات یا گوشت را میپزید ترجیحاً از روش بخار پز کردن، کباب کردن یا پختن آنها استفاده کنید.

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی، و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیمطالب و مقالات ورزشیکاهش وزن موفقآر اف و تأثیر آن بر لاغریاخبار سلامتگالری عکسآدرس مطبصفحه اصلیدریافت مشاوره و برنامه غنظرات و تجربه های مراجعه بخش تغذیهمطالب و مقالاتخلاصه جدید ترین مقالات تسوالات پزشکینظرات مراجعه كنندگان‌پیامهای کاربرانسایتهای دیگر