غذاهایی که فکر می کنید سالمند (قسمت سوم)

7. ساندویچ کالباس بوقلمون اغلب به همراه سدیم مازاد، بسته بندی شده است
تقریباً به طور قطع این نوع ساندویچ ها، با سدیم و احتمالاً نیترات و سایر مواد نگهدارنده بسته بندی شده است. بهتر است در صورت امکان از گوشت تازه استفاده کنید.

8. سوپ و سبزیجات کنسرو شده مواد مغذی کمتری نسبت به نوع تازه یا فریز شده دارند
دائماً این نکته را می شنویم که سبزیجات عضو ضروری زندگی ما هستند. بنابراین هرگاه در فروشگاه مواد غذایی کنسرو سبزیجات یا سوپ می بینیم، گمان می کنیم خرید آن ایده بسیار خوبی است. اما باید بدانیم سوپها و سبزیجات، همراه سدیم بسته بندی می شوند.
مصرف سبزیجات تازه، عالی است اما همیشه این امکان وجود ندارد. اگر سبزیجات تازه در دسترس نیستند، سبزیجات یخ زده نیز گزینه خوبی به شمار می آیند.

9. وعده های غذایی یخ زده معمولاً دارای سدیم و مواد نگهدارنده هستند
برخلاف سبزیجات یخ زده، وعده های غذایی یخ زده، معمولاً همراه با سدیم و مواد نگهدارنده هستند.
می توانید در آخر هفته، برنج و برخی سبزیجات را بخار دهید و بعضی از مواد پروتئینی را کباب کرده و در یخچال نگهداری کنید. با این وجود هرزمان که عجله دارید می توانید از آنها به جای غذاهای یخ زده ناسالم موجود در فروشگاه ها استفاده کنید.

10. پاستا با طعم سبزیجات، در واقع حاوی مواد مغذی گیاهی نیست
همیشه، پاستا با طعم گیاهی به نظر خوب می آید و آنقدر دارای رنگ سبز هست که باور پذیر باشد. اما در واقع، این نوع پاستاها تنها از نظر کربوهیدرات های ساده گیاهی خوب به نظر می رسند. بهتر است به جای استفاده از آنها، سبزیجات تازه را به ترکیب پاستای خود اضافه کنید.

11. سفارش پاستا همراه با سبزیجات، آن را سالم نمی کند
یکی از لذت بخش ترین پاستاها، پاستا پریماورا است که با میزان زیادی کره و خامه تهیه می شود که آن را به بمبی از کالری تبدیل خواهد کرد. همچنین سدیم نیز می تواند به عنوان پنیر پارمزان یا پنیر ایتالیایی وارد پاستا شود. اگر فکر می کنید سبزیجات موجود در این نوع غذاها، آنها را سالم نگه می دارند، باید بگوییم که در اشتباه هستید.

ادامه دارد ...

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی، و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید


اسلایدر دواسلایدر چهاراسلایدر سهاسلایدر یک
غذاهایی که فکر می کنید سالمند (قسمت اول)
تغذیه و کودکان بیش فعال (قسمت اول)
مصرف شیرینی و افسردگی در مردان
دانستنی های تغذیه ای کنجد (قسمت اول)
دلایل بی اشتهایی در کودکان (قسمت اول)
با آهسته غذا خوردن، کاهش وزن بیشتر و نفخ کمتر (قسمت اول)