در خانه بمانید و حتی بدون ترازو لاغر شوید

در خانه بمانید و حتی بدون ترازو لاغر شوید
یکی از مواردی که منجر به شکست در هر برنامه لاغری می شود ، دقت بیش از حد به عدد وزن و سرعت کاهش وزن می باشد . یعنی اکثر افرادی که هر روز خود را وزن می کنند وعجله برای کاهش وزن دارند شکست سختی را تجربه خواهند کرد . این درست مانند کسی است که دو ساعت بعد قرار ملاقاتی دارد ولی هر دقیقه به ساعت نگاه می کند و این دو ساعت برایش 2 سال خواهد گذشت .
پس رمز موفقیت در آن است که توجه اصلی از روی اعداد برداشته شده و بر روی اجرای برنامه غذایی و تحرک متمرکز شود . کاهش وزن ، درست نظیر رانندگی در جاده است . اگر بجای رانندگی اصولی ، دائم به سرعت،عدد کیلومتر ماشین و یا به تعداد کیلومتری که طی شده ویا باقیمانده است توجه کنید، مسافرت برای شما بسیار طولانی و سخت خواهد شد و از مسیر هیچ لذتی نخواهید برد . در عوض اگر توجه اصلی به رانندگی اصولی و صحیح باشد و گهگاه نگاهی به اعداد بیاندازید آن هم فقط برای تعیین این که سرعت از حد زیادتر نشود ، از لحاظ روانی خیلی راحت تر و سریع تر به مقصد خواهید رسید .
یک نکته مهم دیگر این است که در حال حاضر که شاید امکان ویزیت در مطب تغذیه را ندارید ودر منزل هم ترازو ندارید، به هیچ عنوان اجرای برنامه را فدای نداشتن اعداد نکنید . یعنی حتی بدون ترازو، اول برنامه غذایی را به دقت انجام دهید . دوم به فکر یک تحرک حدود 20 تا 30 دقیقه ایی منجر به تعریق باشید ( که البته داخل منزل هم از پوشیدن دمپایی یا کفش نرم ضخیم برای جلوگیری از آسیب مفاصل غافل نباشید) . سوم برای ارزیابی خود از یک متر پارچه ایی برای کنترل سایز یا از آینه برای مشاهده سایز و یا از لباس هایی که قبلا برای شما تنگ بوده آن هم نه هر روز بلکه هفته ایی یک بار استفاده نمایید .
و در پایان به خاطر داشته باشید که ترازو و متر را به هیچ عنوان در دسترس قرار ندهید و فقط هفته ایی یک بار استفاده نمایید .


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن هفتادکاهش وزن شصترژیم آنلاینمشاوره پوست و مو
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)