رژیم غذایی و آلزایمر (قسمت سوم)

چه غذاهایی باعث کاهش آلزایمر می شوند؟
تغییر رژیم و عادت غذایی هیچگاه آسان نبوده است. با این وجود، پرهیز از غذاهایی که حافظه را کاهش می دهند و باعث آلزایمر می شوند، می تواند به کاهش آلزایمر کمک کند. در زیر فهرستی از مواد غذایی آمده است که برای کاهش آلزایمر مفید هستند:
-سبزیجات
-ماهی سالمون و ماهی های آب سرد
-میوه هایی که پوست تیره دارند.
-قهوه و شکلات
-روغن زیتون
-روغن نارگیل
در کنار این مواد غذایی، داشتن یک رژیم غذایی خوب و اصولی می تواند به کاهش آلزایمر در سنین بالا به شما کمک کند. اگر رژیم غذایی شما فاقد مواد معدنی مورد نیاز برای مغز شما باشد، در دراز مدت عملکرد حافظه شما را پایین می آورد. من و رژیم با در نظر گرفتن کلیه موارد و پارامترهای مورد نیاز برای یک رژیم اصولی مانند محاسبه وزن، قد، جنسیت و دیگر فاکتورهای لازم برای یک تغذیه مناسب، مسیر سلامتی را برای شما فراهم می کند. این را بدانید که با تغذیه سالم می توانید با آلزایمر مقابله کنید. یکی از مزایای دریافت رژیم از سایت من و رژیم اینست که در صورت عدم رضایت، می توانید مبلغ پرداختی خود را استرداد کنید.
رژیم غذایی و آلزایمر
رژیم غذایی یکی از عوامل مهم است که بروز آلزایمر تأثیر به سزایی دارد. در مطالعه ای که در مجله آلزایمر منتشر شد، حدود 900 نفر بین سنین 58 تا 98 مورد بررسی قرار گرفتند و پرسشنامه های مربوطه را پر کردند و آزمایشهای مربوطه هم انجام شد. نتایج نشان داد که افرادی که رژیم غذایی آنها درست بوده است، میزان عملکرد شناختی ذهن آنها به اندازه 7.5 درصد افزایش داده است. خبر خوب این است که تعدادی از تحقیقات نشان می دهد که با یک رویکرد جامع تغذیه ای مطلوب می توان خطر ابتلا به زوال عقل و آلزایمر را در مراحل اولیه کاهش داد. قویترین شواهد تا به امروز مربوط به افزایش سطح هموسیستئین است ، که خطر بروز آلزایمر را پیش بینی می کند و هم می تواند باعث آسیب مغزی در مغز را شناسایی کند که ناشی از کمبود ویتامین های گروه B ، به ویژه B12 است که به طور فزاینده با افزایش سن بیشتر جذب بدن می شود.

ادامه دارد ...

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی، و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن هفتادکاهش وزن شصترژیم آنلاینمشاوره پوست و مو
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)