رژیم غذایی و آلزایمر (قسمت چهارم)

علائم آلزایمر چیست؟
دلایل زیدای وجود دارد که باعث بروز آلزایمر می شوند از جمله کمبود ویتامین B12 و اختلالات مغزی ، تیروئید ، نارسایی کلیه یا کبد . با این وجود ، چندین علائم دیگر می تواند نشانه بیماری آلزایمر باشد که در این قسمت می خواهیم به بررسی آنها بپردازیم.
-از دست دادن حافظه. وقتی سن شما بالا می رود ، ممکن است برخی از خاطرات خود را به یاد نیاورید، اما با آلزایمر ، بخشی از حافظه خود را به طور کامل از دست می دهید. بسیاری از این خاطرات می تواند زمانی باشد که شما برای اولین بار با همسر خود ملاقات کردید ، تاریخ تولد فرزندتان و حتی نحوه نگاه مادرتان یعنی همه چیزهایی است که شما ممکن است فراموش کنید. از بین رفتن این خاطرات می تواند تکان دهنده باشد. از دست دادن حافظه امری ثابت نیست ، و افراد مبتلا به آلزایمر ممکن است یک روز نام سگ را فراموش کنند و روز دیگر را آن را به باد آورند. کاهش حافظه همچنین می تواند نشانه سرطان مغز باشد.
-مشکل در نوشتن. توانایی نگه داشتن یک قلم یا مداد و نوشتن از اولین کارهایی است که در ابتدای زندگی در مدرسه انجام می دهیم. عدم توانایی در نوشتن حروف یا فهمیدن حروف و الفبا ممکن است از بارزترین علائم آلزایمر باشد.
-چالش در حل مشکلات و ارائه راه حل. با بروز آلزایمر برخی از افراد ممکن است تغییراتی در توانایی در حل مشکلات و همچنین کار با اعداد را تجربه کنند. همچنین ممکن است حتی در پرداخت و پیگیری قبوض دچار مشکل شوند که دلیل آن عدم تمرکز کافی است.
-مشکلات بینایی. یکی از علائم آلزایم و زوال عقل، مشکلات بینایی است که از مشکلات مربوط به بینایی مانند آب مروارید متفاوت است. افراد داری آلزایمر مشکل خواندن، دیدن فاصله از راه دور، تشخیص رنگ هستند. هم چنین ممکن است افراد مبتلا به آلزایمر به آینه نگاه کنند و فکر کنند که شخص دیگری در اتاق است به جای این که فکر کنند این فقط انعکاس نور در آینه است که تصویر فرد را نشان می دهد!


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
رژیم آنلاینکاهش وزن هفتادکاهش وزن شصتمشاوره پوست و مو
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)