ماساژ لاغری یا لاغری با ماساژ چیست؟ (قسمت دوم)

مزایای لاغری با ماساژ
ماساژدرمانی یا ماساژ‌ لاغری می‌تواند برای افرادی که سعی در کاهش وزن دارند، معجزه کند اما ماساژ به تنهایی باعث کاهش وزن نمی‌شود. اگر امیدوارید ماساژ باعث کاهش سلولیت، چربی شکم یا کوچک شدن ران‌ها شود، بدون برنامه غذایی مناسب و افزایش تحرک ، نا‌امید خواهید شد. با این حال‌، ماساژ می‌تواند در کنار پایبندی به رژیم و برنامه ورزشی ، کاهش سایز و از بین رفتن یا کوچک شدن سلولیت را برای شما آسان‌تر کند. اینها تنها برخی از مزایایی است که امکان دارد با ماساژدرمانی تجربه کنید. از دیگر مزایای لاغری با ماساژ به موارد زیر می‌توان اشاره کرد: خواب بهتر، کاهش درد عضلات ،کاهش استرس و اضطراب ، بهبود وضعیت ذهنی ، بهبود دامنه‌ی حرکتی و کاهش درد کمر .در ادامه برخی از مزایای آن را بیشتر توضیح می دهیم :
1.ماساژ لاغری عضلات سفت را شل می‌کند.
ماساژ با شل کردن عضلات سفت انعطاف ‌پذیری شما را بهبود می‌بخشد. ماهیچه‌هایی که ماساژ داده‌ می‌شوند جریان خون در آنها افزایش می‌یابد. افزایش جریان خون به روان شدن فیبرهای عضلانی بهم چسبیده کمک می‌کند. یکی دیگر از مزایای شل شدن عضلات سفت، درد کم‌تر است که با تسهیل تحرک ، ادامه مسیر کاهش وزن را برای شما آسان می‌کند. به طور خلاصه از آنجا که ماساژ اکسیژن رسانی در بافت عضلانی را افزایش می‌دهد، می‌تواند زمان بهبودی را کوتاه و مقاومت شما را طولانی‌تر کند.
2.ماساژ لاغری می‌تواند خطر آسیب دیدگی را کاهش دهد.
ماساژ همچنین می‌تواند به شما در کاهش خطر آسیب دیدگی کمک کند، به ویژه هنگامی که سطح فعالیت خود را افزایش و عضلات کم تحرک را تحت فشار قرار می‌دهید. کشش و ماساژ، بافت همبند که کلیه بافت‌های عضلانی را می‌پوشاند، می‌تواند به کاهش چسبندگی یا بهبود بافت‌های زخمی کمک کند.
3.ماساژ لاغری میزان متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد.
تحقیقات نشان داده که ماساژ، میزان متابولیسم را افزایش داده و به ماهیچه‌ها کمک می‌کند تا کالری بیشتری بسوزانند. افزایش متابولیسم نتیجه افزایش گردش خون در بافت ها و آندورفین‌های آزاد شده هنگام ماساژ است. اندورفین باعث می‌شود احساس بهتری داشته باشید و با انگیزه و فعال بمانید.

ادامه دارد ...

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی، و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن شصتمشاوره پوست و موکاهش وزن هفتادرژیم آنلاین
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)