ماساژ لاغری یا لاغری با ماساژ چیست؟ (قسمت چهارم)

کدام ماساژ برای لاغری بهتر است؟
روش‌های زیر همگی شیوه ‌های مفیدی برای ماساژ لاغری محسوب می‌شوند. به انتخاب خودتان می‌توانید هر کدام را که خواستید، دنبال کنید.
1.ماساژ سوئدی
ماساژ سوئدی شاید رایج‌‎ترین روش برای لاغری با ماساژ باشد. به دلیل قدمت تاریخی ماساژ سوئدی گاهی به آن ماساژ کلاسیک نیز گفته می‌شود. این اختراع توسط یک مربی شمشیربازی سوئدی به نام پرهنریک لینگ در دهه ۱۸۳۰ اختراع شد. وقتی لینگ از ناحیه آرنج مجروح شد با استفاده از ضربه در اطراف قسمت آسیب دیده‌ی آرنجش، خود را درمان کرد. بعد از این اتفاق لینگ فناوری و تکنیک را توسعه داد كه امروزه ماساژ سوئدی نامیده می‌شود. روش ماساژ سوئدی توسط دو برادر به نام‌های دکتر چارلز و دکتر جورج تیلور در دهه ۱۸۵۰ از سوئد به ایالات متحده آمریکا آورده شد. ماساژ سوئدی درد عضلات را تسکین می‌بخشد؛ در نتیجه بدن از نظر جسمی و روحی به آرامش می‌رسد. این نوع ماساژ می‌تواند تنگی عضلات ناشی از فعالیت‌های روزمره مانند نشستن در دفتر کار یا تمرین شدید را آرام کند. ماساژ سوئدی برای افرادی که در ناحیه کمر، گردن و شانه‌ها مشکل دارند، مفید است. از این جهت این ماساژ برای کاهش وزن نیز موثر واقع می‌شود. در ماساژ سوئدی ماساژورها از مالش دادن، حرکات دایره‌ای عمیق و حرکات منفعل مفصل برای ایجاد آرامش و بازیابی سطح انرژی استفاده می‌کنند. ماساژ سوئدی باعث تحریک انتهای عصب، افزایش جریان خون و تخلیه لنفاوی می‌شود. ماساژ سنتی سوئدی تمام بدن را شامل می‌شود. از روی شکم یا پشت شروع شده و سپس سمت دیگر ماساژ داده می‌شود. اگر بخشی از بدنتان درد دارد، به ماساژور بگویید که بیشتر روی همان قسمت تمرکز کند. همچنین می‌توانید فشار سبک، متوسط یا قوی را انتخاب کنید.

ادامه دارد ...

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی، و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن هفتادمشاوره پوست و موکاهش وزن شصترژیم آنلاین
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)