ماساژ لاغری یا لاغری با ماساژ چیست؟ (قسمت پنجم)

2. ماساژ رایحه درمانی یا ماساژ آروماتراپی
نوعی از ماساژ درمانی سوئدی است که در آن از روغن ماساژ یا لوسیون حاوی روغن (روغن‌های گیاهی بسیار غلیظ) استفاده می‌شود. این روغن‌های غلیظ از عصاره‌ی گل، میوه، برگ و دانه ساخته می‌شوند. در حالی که ماساژ داده می‌شوید، بوی روغن را استنشاق یا آنها را از طریق پوست جذب می‌کنید. تصور می‌شود که این روغن‌ها با تأثیر بر سیستم لیمبیک (منطقه‌ای در مغز که درگیر احساسات است) باعث ایجاد تغییرات مثبت در بدن و وضعیت روحی شما می‌شوند. روغن‌های غلیظ دارای خواص مختلفی هستند؛ به عنوان مثال روغن بابونه، اسطوخودوس و شمعدانی آرامبخش و روغن اکالیپتوس، کاج و درخت چای تجزیه کننده و روغن رزماری انرژی‌ زا هستند. روغن یلانگ-یلانگ، مریم گلی، گلاب و نرولی نیز اثرات نشاط آوری دارند. افرادی که به طور منظم از جلسات رایحه درمانی استفاده می‌کنند، معمولاً خواب بهتری دارند و درد‌های عضلانی‌شان بهبود پیدا می کند. در یک مطالعه نشان داده شد یک ساعت ماساژ آروماتراپی با روغن گریپ فروت، سرو و سایر روغن‌ها در مقایسه با ماساژ مشابه با روغن انگور غیر معطر به طور قابل توجهی به چربی سوزی شکم و دور کمر کمک می‌کند. ماساژ رایحه درمانی همچنین می‌تواند کمک کننده کاهش استرس و افسردگی باشد. کاهش استرس و افسردگی می‌تواند تمایل به پرخوری را کاهش دهد.
3. ماساژ سلولیت پوستی و خلا
سلولیت زمانی اتفاق می‌افتد که پوست بدن شبیه پوست پرتقال به نظر برسد. درمان این پوست پرتقالی زمان بر است، اما قطعاً ماساژ پوست می‌تواند به کاهش درمان سلولیت کمک کند. در این نوع ماساژ از دستگاه ویبره برای ماساژ ناحیه ی آسیب دیده استفاده می‌شود چرا که ماساژ پوست می‌تواند به صافی پوست کمک کند. ماساژ خلاء یکی دیگر از روش‌های غیرتهاجمی برای درمان سلولیت است. این ماساژ به بازسازی کلاژن و کاهش تنش عضلات کمک می‌کند، خاصیت ارتجاعی پوست را بهبود می‌بخشد، ضخامت پوست را کاهش و کلاژن را افزایش می‌دهد. ترکیب این ویبره (ارتعاش ) و خلا در دستگاه اندرمولوژی وجود دارد.

ادامه دارد ...

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی، و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن هفتادمشاوره پوست و موکاهش وزن شصترژیم آنلاین
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)