ماساژ لاغری یا لاغری با ماساژ چیست؟ (قسمت ششم)

چگونه از مزایای ماساژ برای لاغری بهره بیشتری ببریم؟
ماساژ دادن بسیار ساده به نظر می‌رسد. فقط دراز بکشید و به صحبت‌های ماساژور گوش دهید. در اینجا چند توصیه برای شما وجود دارد تا از هر ماساژ بیشترین بهره را ببرید.
1.نفس کشیدن را تمرین کنید. هنگامی که درمانگر در حال ماساژ قسمت‌ های دردناک بدن است، امکان دارد کمی تنش و حبس نفس رخ دهد. در این مواقع هرگز نفس خود را حبس نکنید. تنفس کامل و عمیق هنگام ماساژ ضروری است تا اکسیژن رسانی به خون شما به درستی انجام شود و به بهبود عضلات متشنج کمک کند.
2.قبل از ماساژ تمرین کنید نه بعد از آن. اگر در همان روز جلسات ماساژ ، تمرین را هم برنامه ‌ریزی کرده‌اید، قبل از رفتن به جلسات ماساژ درمانی ورزش کنید. به این ترتیب می‌توانید عضلات خود را به خوبی برای ماساژ گرم کنید. تمرین بلافاصله بعد از ماساژ انتخاب اشتباهی است. با این کار ماهیچه‌هایی که تازه آرام شده‌اند را تحت فشار قرار می‌دهید. علاوه بر این تمرین بعد از ماساژ، شما را در معرض خطر بیشتری برای آسیب دیدگی قرار می‌دهد. بهتر است قبل از تمرین ۱۲ تا ۲۴ ساعت صبر کنید تا زمان بهبودی ماساژ تکمیل شود.
3.وعده‌های غذایی را درست قبل از جلسه ماساژ میل نکنید. ماساژ قطعاً هضم را تحریک می‌کند؛ بنابراین خوردن یک وعده غذای کامل، درست قبل از جلسه ‌ی ماساژ ممنوع است. می‌توانید قبل از ماساژ یک میان وعده سبک و چند ساعت قبل از جلسه ماساژ یک وعده غذایی کامل بخورید. بدیهی است که نباید خود را گرسنه نگه دارید زیرا ممکن است در طول جلسه دچار سرگیجه شوید. با این حال، کم غذا خوردن یک تا دو ساعت قبل از ماساژ به بدن اجازه هضم غذا را می‌دهد. در اینصورت هنگام ماساژ احساس ناراحتی نمی‌کنید.
4.صحبت کنید. باید به ماساژور خود بگویید کدام قسمت را بیشتر یا کمتر ماساژ بدهد. در واقع بدترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که بگویید “من فقط یک ماساژ خوب می‌خواهم”. اگر سوالی دارید از گفتن آن پرهیز نکنید. اگر نیاز دارید تا قسمت خاصی از بدن بیشتر ماساژ داده شود، حتماً از او بخواهید تا وقت بیشتری را روی آن قسمت صرف کنند. به یاد داشته باشید که احساس درد شدید در حین ماساژ اشتباه است. اگر درد شدیدی را حس می‌کنید به ماساژور خود اطلاع دهید. در حرکات کششی یا روی عضلات سفت یا کشیده ممکن است درد جزئی داشته باشید، اما آرامش خود را حفظ کنید. در صورت تحمل درد شدید احتمال کبود شدن و آسیب به عضله زیاد است؛ بنابراین اگر درد شدیدی دارید از گفتن آن به ماساژور نترسید.
نتیجه‌ گیری توجه کنید که نمی‌توان ماساژ را یکی از عوامل اصلی در برنامه کاهش وزن دانست. با این وجود می‌توانید آن را به عنوان یک عنصر مفید برای لاغری البته همراه با کاهش کالری و افزایش تحرک در نظر گرفت. ماساژ برای کاهش وزن یک الزام نیست ، اما جلسات منظم ماساژ با فزایش خونرسانی به موضع ، به همراه رژیم غذایی سالم و تمرینات مستمر، راه کاهش وزن را بویژه اگر در قسمت هایی ازبدن تجمع چربی بیشتر و سلولیت وجود دارد هموارتر می‌کند. شما باید غذاهای سالم بخورید، ۵ ساعت در هفته تمرین کنید، روزانه ۷ ساعت بخوابید و برای حفظ روحیه و انگیزه با افرادی که هدفشان کاهش وزن یا تناسب اندام است، ارتباط برقرار کنید. ماساژ می‌تواند به تقویت سرعت کاهش وزن، ایجاد آرامش و کاهش درد کمک کند. ماساژ، برنامه غذایی سالم و ورزش را در سبک زندگی خود بگنجانید تا به زودی تفاوت را مشاهده کنید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن هفتادکاهش وزن شصتمشاوره پوست و مورژیم آنلاین
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)