دارچین برای لاغری، آیا لاغری با دارچین حقیقت دارد؟ (قسمت دوم)

از دیگر مزایای دارچین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1.کاهش قند خون در بیماران دیابتی :تقریباً دو قاشق چایخوری پودر دارچین بعد از غذا به کاهش مقاومت به انسولین در بیماران دیابتی کمک می‌کند و باعث می‌شود هورمون‌ها بهتر کار کنند. دارچین همچنین فشار خون را کاهش می‌دهد . برخی مطالعات نشان داده‌اند كه دارچین بر میزان گلوكز خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ تأثیر دارد. جالب اینجاست که نوع دارچین استفاده شده و تاثیر آنها با یکدیگر متفاوت است. دارچین کاسیا بیشترین تاثیر را در کنترل گلوکز خون دارد. یک تحقیق چینی شواهدی از پایین آمدن سطح گلوکز خون در بیمارانی که از مکمل دارچین استفاده می‌کردند، منتشر کرد. همچنین نشان داده شد که دارچین سطح کلسترول بیماران دیابتی را نیز کاهش می‌دهد.
2.کاهش خطر بیماری‌های قلبی: مصرف روزانه نصف قاشق چایخوری و یا یک گرم دارچین باعث کاهش کلسترول LDL (کلسترول بد) و افزایش کلسترول HDL (کلسترول خوب) می‌شود. در کنار تمام این موارد، دارچین سطح کلسترول تام را نیز کاهش می‌دهد.
3.خواص آنتی‌اکسیدانی :دارچین مملو از آنتی اکسیدان‌های قوی مانند پلی فنول است. مصرف دارچین بدن شما را در برابر استرس که دلیل آسیب به سلول‌ها و پیشرفت بسیاری از بیماری‌هاست، حفظ می‌کند.
4.مبارزه با عفونت‌های قارچی :دارچین به جلوگیری از پوسیدگی دندان و بوی بد دهان مشهور است. همچنین از روغن آن برای درمان عفونت دستگاه تنفسی استفاده می‌شود. خواص این ادویه برای مبارزه با قارچ‌ها نیز قابل چشم پوشی نیست.
5.پیشگیری از التهاب: ترکیب سینامالدئید که در ایجاد عطر و طعم بینظیر دارچین نقش دارد، در ترمیم آسیب بافتی و مبارزه با عفونت‌ها نیز موثر است. مصرف دارچین همچنین می‌تواند باعث کاهش سردرد و انواع مختلفی از دردها مانند آرتروز شود. این ادویه همچنین گردش خون را افزایش می‌دهد که به نوبه خود می‌تواند بر کاهش درد تاثیرگذار باشد.

ادامه دارد ...

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی، و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن شصتکاهش وزن هفتادرژیم آنلاینمشاوره پوست و مو
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)