رژیم مبتلایان به زخم معده - دلایل، علائم و درمان ها (قسمت اول)

سوءهاضمه یک مشکل شایع است که افراد بسیاری را درگیر خود می‌کند، مخصوصا اگر سبک زندگی و انتخاب غذایی‌تان ناسالم باشد. با این حال اگر کسی سوزش با درد در معده و حالت تهوع را احساس کند که از بین نمی‌رود، ممکن است به التهاب معده مبتلا شده باشد هر چند با اولین علایم در این قسمت از بدن اول باید مشکلات قلبی مد نظر قرار گیرند . ورم معده یک مشکل گوارشی است که در نتیجه التهاب پوشش معده ایجاد می‌شود.. ورم معده درمان نشده می‌تواند منجر به زخم معده، درد و التهاب پایدار و خونریزی شود که خطر مرگ را به همراه دارد. التهاب مزمن معده نیز می‌تواند منجر به سرطان معده نیز شود. به همین دلیل قصد داریم در ادامه نکات رژیمی برای مبتلایان به ورم معده و زخم معده را برای شما بازگو کنیم.
دلایل شایع ورم معده چیست؟
یکی از دلایل شایع ورم معده نوعی باکتری به نام هلیکوباکتر پیلوری است که موجب عفونت معده می‌شود. علائم نشان دهنده‌ی ورم معده در کنار احساس سوزش شامل گرفتگی و درد معده، حالت تهوع و باد گلوی پیوسته است. اگر شخصی این علائم را تجربه می‌کند باید توسط پزشک معاینه شود. تغییرات سبک زندگی می‌تواند گامی مهم به سمت ترمیم پوشش معده، پیشگیری از التهاب و مقابله با عفونت باشند. تحقیقات نشان داده‌اند که هلیکوباکتر پیلوری حدود ۵۰ درصد جمعیت جهان را تحت تاثیر قرار داده است. این باکتری موجب افزایش التهاب معده و بالا رفتن خطر ابتلا به زخم معده در مسیر گوارش و همچنین مرکز معده می‌شود. هلیکوباکتر پیلوری اصلی‌ترین عامل افزایش خطر سرطان معده است. سرطان معده دومین سرطان کشنده دنیاست.

ادامه دارد ...

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی، و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
کاهش وزن شصتکاهش وزن هفتادرژیم آنلاینمشاوره پوست و مو
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)