7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت سوم)

پاكسازی:
پوست انسان یكی از وسیع ترین اعضای بدن است كه با محیط خارج در تماس است. همین سطح زیاد ، پوست را در معرض انواع آلودگی های محیطی قرار می دهد. محیط اطراف ما ، خصوصاً با صنعتی شدن هر چه بیشتر روند زندگی انسان ، مملو از انواع آلوده كننده ها می باشد. زندگی در مناطق آلوده تر مثل شهرهای بزرگ یا مجاوركارخانه ها آلودگی پوست را بیشتر و منجر به کدورت واز بین رفتن شفافیت و شادابی پوست شده در نتیجه نیاز به پاكسازی را بیشتر می كند. از طرف دیگر ترشحات خود پوست ( چربیها ) نیز در صورت دفع نامناسب و تماس با آلوده كننده ها منجر به انسداد مجاری خارج کننده چربی در پوست شده و می تواند موجب عوارضی چون جوشها اعم از ( سرسیاه ، سرسفید و چركی ) شود .
یكی دیگر از موادی كه پوست را آلوده میكند ، مواد و تركیباتی است كه خود انسان بنا به دلایلی برای پوست استفاده می كند. لوازم آرایشی و بهداشتی بانوان در صورتی كه مناسب انتخاب نشده و یا استاندارد نباشند خود می توانند عاملی برای آلوده كردن پوست باشند. مواد آلوده كننده قابل جذب پوست با روشهایی مثل شستشوی ساده پوست از بین نمی روند و بنابراین باید با انجام روشهای پاكسازی و استفاده از مواد و تركیبات مناسب به پوست كمك كرد تا چربیها و آلودگی های سطحی جذب شده را از بین برده ، پوست سالم تر ، شفاف تر و در نهایت با توانائی جذب بیشتر برای مواد لازم و تقویتی باشد.
در روند پاکسازی پوست که در کلینیک های زیبایی انجام می شود آلودگی های سطحی و چربی اضافی از سطح پوست پاک ، جوش های سر سیاه از بین می روند و محیط برای ایجاد جوش های چرکی نا مساعد ودر نتیجه باعث شادابی وسلامتی پوست می شود . برای پوست های چرب در هر ماه ، 2 بار پاکسازی لازم می باشد .
هیدرودرمی (آب رسانی ) :
پوست سالم رطوبت و نرمی خود را مدیون سلامت غدد چربی و آبدار بودن سلولهای آن است و در صورتی كه هر كدام از عوامل بالا مختل شود پوست ظاهری خشك و چروكیده پیدا می كند. چربی كم پوست را می توان با استفاده از كرمها و مواد بهداشتی چرب كننده و مناسب بهبود بخشید. در صورتی كه نقص در كار غدد چربی از علل داخلی سر چشمه گیرد ، درمان به عهده پزشك می باشد. اما شستشوی زیاده از حد پوست یا استفاده بی رویه از مواد شوینده و پاك كننده نیز با از بین بردن چربی سطح پوست موجب خشك شدن پوست میشوند.
خشكی پوست موجب احساس كشیدگی در پوست ، پوسته پوسته شدن پوست ، حساس شدن ، چروك شدن پوست و حتی احساس خارش و سوزش میشود. در كنار استفاده از كرمها و مواد مرطوب كننده مناسب و تغذیه صحیح با روش هیدرودرمی قادر خواهید بود خشكی و كم آبی پوست را از بین برده و پوست را تقویت كنیم.هدف اصلی هیدرودرمی آبرسانی و نگهداشتن رطوبت و چربی در سلولهای پوست و در نتیجه از بین بردن چین و چروكهای حاصل از خشكی پوست میباشد.

ادامه دارد ...

از مطالب دکتر منصور ریسمانچیان ( حوزه ی تغذیه ، پوست و مو در اصفهان ) برای سلامتی، و پیشگیری از بیماری های خود و عزیزانتان استفاده فرمایید و در صورتی که مطلب را مفید تشخیص دادید لطفا آن را به اشتراک بگذارید.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، بین بسیج و چهارراه قصر ، جنب داروخانه زیتون ، ساختمان شمس ، طبقه سوم
تلفن : 32207810 - 031

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید
نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
رژیم آنلاینمشاوره پوست و موکاهش وزن شصتکاهش وزن هفتاد
دلایل استپ وزن و راه رهایی از آن چیست؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت اول)
انواع کربوهیدرات ها کدامند؛ کربوهیدرات پیچیده بخوریم یا ساده؟ (قسمت چهارم)
7 مراقبت از پوست و مو هنگام کاهش وزن (قسمت اول)